League of Legends League of Legends Haberleri

Kanavi, JD Gaming’e transfer oldu

LCK ekibi Griffin’den olaylı bir şekilde ayrılan Koreli ormancı Kanavi, LPL’deki eski takımı JD Gaming ile yeniden anlaşma sağladı.

Özellikle geçtiğimiz mevsimden bu yana patlak veren Griffin olaylarının baş kahramanlarından Kanavi, zor günler geçirdi. Takımıyla imzaladığı kontratın etkileriyle adeta rehin alındı diyebiliriz. Sezonun sona ermesiyle Griffin kadrosunun birçoğu serbest oyuncu oldu ve organizasyondan ayrıldı. Bunlardan biri olan Kanavi, LPL’e geri dönme kararı aldı. Koreli ormancı, eski takımı JD Gaming ile yeniden anlaşma sağladı.

Kariyerine Griffin ile başlayan Kanavi takımda Tarzan’ın yedeği olarak yer aldı. 2000 doğumlu genç oyuncu, Tarzan’ı kesemedi ve yedek olarak devam ettikten sonra bir süre inaktif kaldı. Çalışmalarını sürdüren ormancı, JD Gaming’in ilgisini çekti. Flawless’ın istikrarsız performansı nedeniyle yeni bir ormancı arayana JD Gaming, Griffin ile iletişime geçerek Kanavi’yi kiraladı.

JD Gaming’e katıldığı ilk mevsimde Flawless’ın yedeği olan oyuncu bir süre sonra formayı kaptı. JD Gaming, LPL Bahar Mevsimi’nde finale kadar yükseldi ancak geçtiğimiz mevsim ligi 10. sırada tamamladı. Buna rağmen LPL Bölge Finalleri’ne katılmayı başaran ekip Invictus Gaming karşısına Kanavi ile çıktı. Takım Bölge Finalleri’nde üçüncü oldu ve Worlds’e gidemedi. Geçtiğimiz mevsim ünlü nişancı imp’i de kadrosunda bulunduran ekip sezonun sona ermesiyle ormancısı Flawless’ın takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Ekip, eski ormancısı Kanavi ile yeniden anlaşma sağladı.

Bakalım Griffin’de yaşanan olaylar Kanavi’nin performansını ne kadar etkileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir