League of Legends

Karam, Invictus Gaming’den ayrıldı

Riot Games

Worlds 2019 öncesi bir ayrılık haberi daha geldi, Invictus Gaming, koçu Karam ile yollarını ayırdı.

Worlds 2019 öncesi iki önemli takım iki önemli hamle yaptı. Bunlardan ilki Griffin oldu. LCK temsilcisi turnuva başlamadan koçu cvMax ile yolların ayrıldığını duyurmuştu. Deneyimli koçu Worlds kadrosuna kaydetmeyen ekip koçtan memnun değildi. Benzer bir haber LPL temsilcisi Invictus Gaming’den geldi. IG, turnuva öncesi Karam ile yollarını ayırdı. Koç, takımın Worlds kadrosuna dahil edilmedi.

Invictus Gaming geçtiğimiz sene inanılmaz bir performans sergiledi. Hem ligde hem de uluslararası alanda rakip tanımayan ekip Worlds 2018’i şampiyon olarak tamamladı. Bu sezon ise tamamen farklı bir takım izledik. MSI 2019’a iyi başlayan ekip sonunu getiremedi ve finale dahi çıkamadı. Ligde zor dönemler geçiren Invictus Gaming, Worlds’e katılabilmek için Bölge Finalleri’nde mücadele etti.

Karam, takıma bu sezonun başında katıldı. Ondan önce bbq Olivers’ı çalıştıran koç Worlds şampiyonu olan kadroya transfer oldu. Mafa ile birlikte çalışan koç takımıyla ilk mevsiminde şampiyonluğa ulaştı. Normal sezonu 2. sırada tamamlayan Invictus Gaming play-off’larda sırasıyla Top Esports ve JD Gaming’i eledi. MSI’a katılan ekip turnuvaya yarı finalde veda etti.

Son mevsim ise IG için kabus gibi geçti. Normal sezonda 6. olan ekip koç Karam ile birlikte play-off’lara çeyrek finalde veda etti. Ekip Bölge Finalleri’ni kazanarak Worlds’e gitmeye hak kazandı. Worlds süresince IG’nin ana koçu Mafa olacak.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.