League of Legends League of Legends Haberleri

Karsa, RNG’den ayrıldı

LPL’in en köklü organizasyonlarından RNG, Tayvanlı ormancı Karsa ile yolların ayrıldığını duyurdu.

LPL’e bakıldığında akla ilk gelecek oyunculardan birçoğunu kadrosunda bulunduran RNG son zamanlarda önemli bir düşüş yaşadı. Uzi gibi bir yeteceğe sahip ekip geçtiğimiz yıl şampiyonluk yaşayamadı. Buna rağmen Worlds’e katılmayı başaran ekip burada da Fnatic’e boyun eğdi ve gruptan çıkmayı başaramadı. Sezonun sona ermesiyle kadrosunda değişiklik yapma kararı alan RNG’den ilk ayrılık haberi geldi. Tayvanlı ormancı Karsa, takım ile yollarını ayırdı.

LMS’in yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi ormancılardan biri olan Karsa kariyerine Machi 17 formasıyla başladı. 2014 yılında Machi forması giyen ismin bir mevsim sonraki durağı Flash Wolves oldu. Steak, Karsa, Maple, NL, Swordart beşlisi bu şekilde kuruldu. Bu kadro ilk Worlds deneyimini 2015 yılında yaşadı ve çeyrek final gördü. Bu beşli çoğuna göre LMS’in gördüğü en iyi kadro olarak değerlendiriliyor.

Flash Wolves ile iki kez MSI Yarı Finali görmeyi başaran Karsa, birkaç kez de Worlds’e katıldı ancak bu turnuvaya önemli bir başarı sağlayamadı. 2018’in başında RNG’ye transfer olan ormancı burada MLXG ile değişmeli olarak oynadı. Geçtiğimiz yılın başında MLXG’nin emekli olmasıyla Karsa, takımın as ve tek ormancısı olmayı başardı. RNG, geçtiğimiz sezon şampiyon olamadı.

RNG’nin bütçesinin bir hayli yüksek olduğu düşünülüyor. Bu sebeple takımın yıldız bir ormancı transfer ettiğini görebiliriz. Bakalım Karsa’nın yeni durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir