League of Legends League of Legends Haberleri

Karsa, Top Esports’a transfer oldu

Son olarak RNG forması giyen Tayvanlı ormancı Karsa, bir başka LPL ekibi TOP Esports ile anlaşma sağladı.

Flash Wolves ile yakaladığı başarıların ardından dünya üzerinde en çok saygı duyulan ormancılardan biri olmayı başaran Karsa, 2017 yılında ülkesinden ayrıldı ve Çin’e transfer oldu. RNG ile anlaşan oyuncu burada Uzi ile birlikte oynadı. İlk dönemlerinde Mlxg ile değişmeli olarak forma giyen ormancı, Mlxg’nin emekli olmasıyla son senesinde formanın tek sahibi oldu. Sezonun sona ermesiyle RNG’den ayrılan Karsa, Çin’de kalmayı tercih etti ve bir başka LPL temsilcisi Top Esports ile anlaşmaya vardı.

Karsa denildiğinde akla ilk gelen takım kesinlikle Flash Wolves. LMS ekibinde kalitesini konuşturan ormancı bu dönemde dünyanın en iyi oyuncularına kafa tutarak kendini tanıttı. Efsane Flash Wolves kadrosu MSI’daki sürpriz galibiyetleriyle ön plana çıkıyordu. Bu takımın bir parçası olan Karsa, 2017’de ülkesinden ayrılmayı seçti ve Uzi’li RNG’ye transfer oldu.

RNG o dönem ormancı rotasyonunda Tayvanlı oyuncuyu ve Mlxg’yi tuttu. Ekip bu dönemde iki LPL ve bir MSI şampiyonluğu elde etti. Ormancı faktörü bu başarılarda bir hayli önemliydi. Sezonun sona ermesiyle Karsa’nın hangi takıma transfer olacağı merakla bekleniyordu. Çin’de kalmayı seçen ormancı Top Esports ile anlaşma sağladı. TES, geçtiğimiz mevsimi üçüncü sırada tamamlamıştı.

TES’in gelecek mevsim için kuracağı kadro henüz kesinleşmedi. Bakalım ekip nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir