League of Legends League of Legends Haberleri

KeSPA Cup 2020 Grup Aşaması Tamamlandı

LCK öncesi düzenlenen KeSPA Cup 2020’de Grup Aşaması’nın sonuna gelindi.

KeSPA Cup kaldığı yerden devam ediyor. Her sene öncesi düzenlenen turnuvaya LCK ekipleri katılım sağlıyor ve lig başlamadan önce hem görsel bir şölen sunuyor, hem de rakiplerinin güçlerini görme fırsatı elde ediyorlar. KeSPA Cup 2020’de de bu durum devam ediyor. Grup Aşaması’nın sonuçlanmasıyla üst tura çıkan ve elenen takımlar kesinleşti. Sıralamaları ve eşleşmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Grup A

 1. DAMWON Gaming
 2. Nongshim RedForce
 3. Liiv SANDBOX
 4. DRX
 5. Afreeca Freecs

Grup B

 1. KT Roltster
 2. Hanwha Life Esports
 3. Gen.G
 4. T1
 5. Fredit Brion

Formata göre gruplarını ilk sırada bitiren takımlar direkt olarak yarı finale yükseliyor. İkinci ve üçüncü sıradaki ekipler ise çeyrek finalde birbirleriyle karşılaşıyor. Worlds 2020 şampiyonu DAMWON Gaming grubunu lider bitirerek adını yarı finale yazdıran ilk ekip olmayı başardı. Bang ve Lehends ile anlaşan Afreeca Freecs ise dört maçta dört mağlubiyet alarak grubu son sırada tamamladı.

Diğer grupta ise genç ve istikrarlı oyunculardan oluşan bir kadro kuran KT Rolster, dörtte dört yaparak ikinci yarı finalist oldu. turnuvaya akademi takımlarıyla katılma kararı alan Gen.G ve T1 arasında üst tura yükselmeyi başarak ekip Gen.G oldu. T1 Akademi bir galibiyet üç mağlubiyet alarak KeSPA Cup serüvenini noktaladı.

Çeyrek Final Eşleşmeleri

 • Hanwha Life Esports – Gen.G
 • Nongshim RedForce – Liiv SANDBOX

Yarı Finale Yükselen Takımlar

 • DAMWON Gaming
 • KT Rolster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir