League of Legends

key, paiN Gaming’e transfer oldu

paiN Gaming

Dedikodular doğru çıktı ve geçtiğimiz mevsim Hanwha Life Esports forması giyen Koreli destek key, CBLOL ekiplerinden paiN Gaming ile anlaşma sağladı.

Brezilya’nın en köklü organizasyonları arasında yer alan paiN Gaming, geçtiğimiz yıllarda önemli bir düşüş yaşadı. CBLOL’de daha önce bir mevsim şampiyonluğa oynayan ekiplerin diğer sezon ligden düştüğünü görmüştük. Bunlardan biri olan paiN Gaming, yeni sezonda CBLOL’e yükselerek yeniden yapılanmaya gitti. İlk yabancı hakkını Koreli ormancı SeongHwan’dan yana kullanan ekip son olarak destek oyuncusu key ile anlaşma sağlandığını duyurdu.

Kariyerine CK’de başlayan key ilk olarak XENICS forması giydi. Kısa bir süre Çin’de mücadele eden oyuncu LSPL ekiplerinden EP:Carries bünyesinde yer aldı. Yeniden ülkesine dönen isim kendini kanıtlamayı başardığı ESC Ever ile anlaşma sağladı. Crazy ve LokeN’li ESC Ever, CK’de şampiyon oldu ve elemelerde SBENU Korea’yı eleyerek LCK’e yükseldi. key, ilk LCK deneyimini bu şekilde yaşadı.

Bir dönem ROX Tigers forması giyen isim burada başarılı olamadı ve LCK’i birkaç mevsim üst üste orta sıralarda bitirdi. Son olarak Hanwha Life Esports forması giyen oyuncu ligden düşmeyle burun buruna geldi. paiN Gaming, yabancı transferlerini tamamladı. Bir dönem Beşiktaş Esports forması giymiş olan SeongHwan’dan sonra key ile anlaşan ekibin Brezilyalı çekirdeğini nasıl kuracağı henüz kesin değil. Ekibin ünlü nişancı brTT’yi kadrosuna katabileceği konuşuluyor.

Bakalım LCK’de başarılı olamayan Koreli destek Brezilya’da neler yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.