League of Legends League of Legends Haberleri

Khan, FPX’te yıllık 2 milyon doların üzerinde kazanacak

ESPN’den Tyler Erzberger’in haberine göre Khan, yeni takımı FPX’te yıllık 2 milyon doların üzerinde kazanacak.

Geçtiğimiz yıl SKT’de harika bir performans sergileyen Khan, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldığını açıklamıştı. Esporun önde gelen duyumcuları ve gazetecileri Koreli üst koridorun LPL’e transfer olmasına kesin gözüyle bakıyordu. Geçtiğimiz gün resmi açıklama geldi ve başarılı oyuncu son Worlds şampiyonu FunPlus Phoenix ile anlaşma sağladı. ESPN yazarı Tyler “FionnOnFire” Erzberger’in haberine göre Koreli isim yeni takımında yıllık 2 milyon doların üstünde bir ücret alacak. FPX, hali hazırda kadroda bulunan üst koridor GimGoon ile de sözleşme yenilemişti.

Kariyerinde sürekli olarak yükselen bir ivmeyle devam eden Khan, Afreeca Freecs formasıyla gösterdiği performansın ardından büyük takımların ilgisini çekmeyi başardı. SKT’nin eski günlerine dönmek için gittiği kadro yapılanmasında ekibe katılan üst koridor, Clid, Faker, Teddy, Mata ve Effort ile birlikte oynadı. Bireysel olarak harika performanslar sergileyen oyuncu özellikle son Worlds turnuvasında takımının en iyisi olarak gözüküyordu.

FPX geçtiğimiz sezon GimGoon, Tian, Doinb, Lwx ve Crisp beşlisiyle mücadele ediyordu. Bu beşli, Doinb önderliğinde harika işler başardı ve bir LPL şampiyonuluğu, bir de Worlds şampiyonluğu elde etti. LPL’de senelik gelirler ve harcamalar bizim ligimize kıyasla inanılmaz bir seviyede. Bu sebeple kadrodaki diğer parçaların da yüksek bütçeli kontratlara sahip olduğunu düşünmekte bir yanlışlık yok.

Tyler Erzberger, sektörün önde gelen gazetecileri arasında yer alıyor ve verdiği doğru duyumlarla tanınıyor. Bakalım Khan gelecek sezon nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir