League of Legends League of Legends Haberleri

Khan ve Clid, SKT’den ayrıldı

Son bir yıldır SKT bünyesinde bulunan üst koridor Khan ve ormancı Clid, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Sezonun başında iddialı bir kadro kuran SKT Faker’ın etrafına Khan, Crazy, Clid, Haru, ve Teddy’yi transfer ederek iddialı bir kadro kurdu. İki mevsimde de LCK şampiyonu olan ekip uluslararası turnuvalara katıldı ancak hem MSI’a hem de Worlds’e yarı finalde veda etti. Bugün yapılan açıklamada yıldız destek Mata’nın takımda ayrıldığı duyurulmuştu. Ardından Khan ve Clid de SKT’den ayrıldı ve kadroda sadece Faker, Teddy ve Effort kaldı.

Tecrübeli üst koridor kariyerine 2013 yılında başladı ve çeşitli takımlarda forma giydi. Kariyerinin başında LPL’e transfer olan isim Team WE Akademi’de oynadı. Mighty Eagle ve Newbee formaları da giyen oyuncu ardından LCK’e döndü ve Longzhu Gaming ile anlaştı. Son olarak SKT’de oynayan oyuncu sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Aynı Khan gibi kariyerine Çin’de başlayan Clid, doinb ile birlikte Newbee Young forması giydi. Ardından QG Reapers ile anlaşa isim bir mevsim sonra JD Gaming’e transfer oldu. Sezon başında SKT’ye transfer olan ormancı iki şampiyonluk yaşadı ve hem MSI’da hem de Worlds’de yarı final gördü. Clid son bir senede dünya üzerindeki en iyi ormancılardan biri olarak gösterildi.

Khan ve Clid’in ayrılığıyla SKT’nin nasıl bir kadro kuracağı merakla bekleniyor. Aynı zamanda bu iki oyuncunun da nereye gideceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir