League of Legends League of Legends Haberleri

Kikis ve Amazing, Mysterious Monkeys’e transfer oldu

EU LCS’in yeni ekiplerinden Mysterious Monkeys, ilk üç haftada alınan mağlubiyetlerin ardından Kikis ile Amazing’i takıma kattı.

Giants ve Origen’i eleyerek LCS’e yükselme başarısı gösteren iki akademi takımı Fnatic Academy ile Misfits Academy, kurallar gereği yer alamadıkları ligdeki yerlerini satmak zorundaydılar. FNA bu konuda Ninjas in Pyjamas ile anlaşırken, MFA ilginç ismiyle Mysterious Monkeys’e slot’unu satma kararı aldı. Genç yeteneklerden oluşan bir kadro kurmayı uygun gören takımın menajer pozisyonunda ise tanıdık bir isim olan Yakup Özipek görev yapıyor. EU LCS’te geride bıraktığımız üç haftanın ardından dört yenilgi ile ve galibiyetsiz bir şekilde B grubunda son sırada yer alan MM, kötü gidişatı durdurmak için takıma iki tecrübeli oyuncu takviyesi yapma kararı aldı.

Daha önce Fnatic’te forma giyen iki isimle anlaşan Mysterious Monkeys, demir attığı son sıradan kurtulma peşinde. Bu anlamda ekip, önümüzdeki haftalarda orman pozisyonunda Maurice “Amazingx” Stückenschneider, yukarı koridorda ise Mateusz “Kikis” Szkudlarek ile yoluna devam edecek. 21 yaşında olan Kikis’in Unicorns of Love, G2 Esports ve Fnatic tecrübeleri bulunurken, Alman oyuncu Amazing ise TSM, Origen ve yine Fnatic’te forma giymişti. Yapılan bu değişikliklerin takımda neleri değiştireceği ve kötü gidişatın durdurulup durdurulamayacağını hep birlikte göreceğiz. Bu iki eski Fnatic oyuncusunun yeni takımlarıyla birlikte çıkacağı ilk karşılaşmanın da eski takımlarına karşı olacağını hatırlatalım. MM-Fnatic mücadelesi Cumartesi akşamı saat 6’da oynanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir