League of Legends League of Legends Haberleri

Kim, SKT’nin yeni koçu oldu

Son olarak DAMWON Gaming ile çalışan koç Kim, gelecek sezon için SKT ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz yıl LCK’de oynanan iki mevsimi de kazanmayı başaran SKT uluslararası turnuvalarda başarılı olamadı. Sezonun sona ermesiyle kadronun en önemli isimlerinden Khan ve Clid’i kaybeden ekip koç ekibiyle de yolları ayırdı. Uzun yıllardır takımın başında olan kkOma’nın ayrılığıyla takımın koç ekibine kimleri katacağı merakla bekleniyordu. SKT’nin yeni koçu Kim oldu. Koreli koç son olarak DAMWON Gaming ile önemli başarıla imza atmıştı.

Kariyerine 2014 yılında başlayan Kim ilk olarak Bigfile Miracle ile çalıştı. Ardından kısa bir süre Quvic Esports bünyesinde yer alan koç ardından ilk ciddi sezonunu Samsung Galaxy ile yaşadı. Burada LCK Bölge Finalleri’ni kazanan koç, DoGGi ile birlikte çalıştı. Yakşaık bir mevsim LCS’te Dignitas’ı çalıştıran Kim, yeniden ülkesine döndü ve Longzhu Gaming ile anlaşma sağladı. Khan, Cuzz, Bdd, PraY, GorillA beşlisi o mevsimi şampiyon tamamladı.

Longzhu ile LCK şampiyonluğu yaşayan koç Worlds 2017’de çeyrek final gördü. Sezonun sona ermesiyle LPL’e transfer oldu ve Invictus Gaming ile anlaştı. Burada Worlds şampiyonluğu yaşadı ve ardından yeniden ülkesine dönerek DAMWON Gaming’in başına geçti. DAMWON ile Worlds’e katılan Kim, çeyrek finalden ileriyi göremedi.

SKT’nin gelecek sezonki beşlisi: Roach, Cuzz, Faker, Teddy, Effort. Bakalım ekip gelecek sezon LCK’de nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir