League of Legends League of Legends Haberleri

Kingzone Dragon X, isim değişikliğine gitti

LCK’de mücadele eden Kingzone Dragon X isim değiştirerek yoluna sadece DragonX olarak devam etme kararı aldı.

2018 yılının Ocak ayında Longzhu Gaming’in kadrosunu satın alarak League of Legends sahnesine giriş yapan Kingzone Dragon X bu süreçte büyük yatırımlar yaptı ve büyük sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Birçok başarıya sahip olan ekip Lognzhu kadrosunu satın aldığından beri ilk kez isim değişikliğine gidecek. Daha önce Samsung Galaxy ekibinin önce KSV eSports, ardından ise GEN.G isimlerini aldığını görmüştük. Kingzone Dragon X’in yeni ismi sadece DragonX olarak belirlendi.

League of Legends alanında önemli işler başaran ekip Kingzone Dragon X ismini aldığı ilk mevsimde LCK şampiyonu oldu ve ülkesini MSI’da temsil etme hakkı kazandı. MSI’da finale kadar çıkmayı başaran KZ son turda RNG’ye 3-1 mağlup oldu ve turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Khan, Peanut, Bdd, PraY ve Gorilla beşlisi beraber 1 mevsim daha oynadı ancak bu sefer LCK şampiyonluğu gelmedi. Beşli, Kore’yi Rift Rivals’da temsil etme fırsatı yakaladı.

MSI ikinciliğinin ardından uluslararası turnuvalara katılmayı başaramayan Kingzone kadrosunda çeşitli değişiklikler yaptı. 2019 Bahar Mevsimi’nde yeni bir kadroyla giren ekip Rascal, Cuzz, Pawn, Deft ve TusiN ile anlaştı. Bu beşli de başarılı olamadı ve Pawn bir süre sonra ara verdi. Kingzone son mevsiminde Bölge Finalleri’ni kazanamadı ve Worlds 2019’a katılamadı.

Bakalım organizasyon yeni ismiyle neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir