League of Legends League of Legends Haberleri

Kingzone DragonX, LCK Bölge Finalleri’nde bir üst tura yükseldi

LCK Bölge Finalleri’nin ilk turunda Afreeca Freecs’i 3-1 ile geçen Kingzone DragonX, bir üst turda Sandbox Gaming’in rakibi oldu.

LCK lig formatına göre iki mevsimde de  iyi performans sergileyip belirli bir puanın üstüne çıkmayı başaran takımlar play-off’larda elenseler dahi Bölge Finalleri’nde mücadele ederek Worlds’e katılma hakkı kazanıyor. Bu sene bu turnuvada mücadele edecek takımlar Kingzone DragonX, Sandbox Gaming ve Damwon Gaming oldu. Normal sezonu 7. sırada tamamlayan Kingzone geçtiğimiz mevsimi 3. sırada tamamlamış ve puanlama sistemine göre rakiplerinden daha yüksekte yer alarak Bölge Finalleri’ne katılma hakkı kazandı. İlk turda Afreeca Freecs ile karşılaşan ekip Vadi’den 3-1 galip ayrıldı.

1. Maç

Cuzz üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Rascal’a kazandırdı. Pozisyona Ryze ultisiyle katılmak isteyen Ucal kötü bir durumda kaldı ve rakibine skor vererek erken oyunda biraz geri düştü. İki takım da toplanıp yan koridorlara baskınlar yaparak orta oyunda üstünlük elde etmeyi denedi. Bu işi daha iyi yapan Kingzone DragonX oldu. Bu sayede aradaki farkı yavaş yavaş açan ekip altında önemli bir üstünlük yakaladı. Bunun üstüne makro oyunda çok hata yapan takım rakibine maçı hediye etti. Bu hediyeyi geri çevirmeyen Afreeca Freecs ise 41 dakikanın ardından maçı kazandı ve seriye 1-0 önde başladı.

2. Maç

İkinci maç çok daha tek taraflı geçti. Cuzz alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Kingzone ormancısı yan koridorlarını öne geçirdi ancak diğer taraftan Dread ise ejderleri almayı başardı. Bu takastan karlı çıkan taraf Kingzone oldu diyebiliriz çünkü ejderler Bulut Ejderi’ydi. Tusin’le birlikte bütün haritayı dolaşan Cuzz maçı domine etti. Aradaki farkı açan KZ rahat bir galibiyet aldı. Afreeca Freecs skor alamadı.

3. Maç

Bu sefer iki ekip de sakin bir başlangıç yaptı. 8. dakikada alt koridorda yapılan dörde dört savaşın ardından ilk kan Kingzone DragonX’e gitti. Yavaş oynayan KZ objektifleri toplayarak fark yaratmak istedi ve amacına ulaştı. Alamet savaşını da kazanan ekip pozisyon olarak hata yapmadı. Baron’u da alan ekip kuleleri düşürdü ve ardından maçı kazanmayı başardı. Ligimizden tanıdığımız Naehyun harika bir LeBlanc performansı sergiledi.

4. Maç

Cuzz yine erken bir baskınla alt koridordan ilk kanı çıkarmayı başardı. Dread’in erken oyunda yaptığı hataları iyi değerlendiren KZ erken oyunun bu bölümünü çok iyi geçirdi. Takım kompozisyonunun iyi kullanan ekip Deft’in de harika performansıyla altın farkını çok yüksek seviyelere çıkardı. Rakip yapıları da düşüren ekip 24 dakikanın ardından galibiyete uzandı ve seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir