League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali 22 Nisan’da gerçekleşecek

Ülkemizdeki League of Legends sahnesinin en önemli etkinliklerinden birisi olan Kış Mevsimi Finali, 22 Nisan’da düzenlenecek. Bu yıl ilk defa bir finale biletli seyirci alınmayacak. 

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2018 yılı değişim senesi olacak gibi gözüküyor. Sene başında açıklanan radikal kararların ardından bir ilginç duyuru da dün Riot Games’ten geldi. 22 Nisan’da oynanacak Kış Mevsimi Finali’ne bu yıl biletli seyirci alınmayacak. Alan olarak O Ses Türkiye stüdyolarında oynanacak olan karşılaşmayı sadece 600 kişi canlı olarak izleme fırsatı bulacak. LoLespor’daki açıklama göre Riot Games taraftar gruplarında davetiye dağıtacak ve sponsorlar çeşitli etkinlikler ile izleyicilere davetiye dağıtacak.

Bu kararın arkasında ise Riot TR’nin 2019 planları için gereken zemin olduğu belirtiliyor. Yeni ekonomik yapı ve farklı projelerden ötürü KMF 2018 böyle bir stüdyoda oynanacak. Ayrıca uzun bir süredir konuşulan “espor arenası” projesi için de bu stüdyo iyi bir test fırsatı olacaktır.

Bu yıl yapılan değişikliklerden bir diğer ise Kış Mevsimi Finali yerine çeyrek ve yarı final eşleşmelerini de etkinlik haline getirip playoffları Kış Mevsimi Finalleri olarak adlandırmak. Bununla birlikte Riot Games çeyrek finallerden itibaren 20.000 kişiye hediye dağıtacak. Bu sistem de henüz açıklanmadı. Elbette biletli seyirci olmaması birçok Türk League of Legends seyircisini hayal kırıklığına uğradı. Resmi sitedeki açıklamaya göre TBF için böyle bir sistem henüz düşünülmüyor. Bildiğiniz üzere KMF 2018 şampiyonu ülkemizi Paris ve Berlin’de düzenlenecek MSI 2018’de temsil etme hakkı kazanacak.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

  • Recep KARAYANIK 31 Mart 2018

    Biraz haberin verdiği hiddetle biraz da telofon klavyesinin acizliğiyle ben de çok yazım hatası yapmışım. Pardon ;-)

  • Recep KARAYANIK 31 Mart 2018

    İstanbul’da Üniversite öğrencisiyim. Yaz aylarında genellikle çalıştığım için İstanbul’a gelemiyorum. TBF kaçıyor o yüzden. Kmf hayali kuruyorduk Kocaeli’ndeki Kuzenle… O da suya düştü. Bu haberi lolespor’da görünce aklıma hemen 5mid ekibi geldi. Beni anlasa anlaşalım 5mid anlar dedim :-). Sonuçta çok uzun zamandır takipçinizi. Bir kaç kez de imla veya yazım hatasını bildirerek küçük de bir emeğim de var :-) Olur da elinize davetiye geçerse (ki eminim geçer) iki tanesine talibim. :-) Şimdiden çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir