League of Legends

Kısa zaman önce kurulan Belçika Ligi iki yeni sponsor aldı

Riot Games’in yakın zamanda duyurduğu Belçika Ligi’ne iki dev Audi ve OMEN by HP sponsor oldu.

Espor liglerine büyük markalardan gelen destekler bitmiyor. Bilgisayar donanımları üreten OMEN by HP markası ve araba üretimi yapan Audi şirketi, 4Entertainment’ın Riot Games ile işbirliği sonucu başlatılacak olan ligin ilk sezonu boyunca lige sponsor olacak.

Sponsorluklar, 20 Ocak’taki ilk maçla açılışı yapılacak olan ligin başlamasına bir hafta kala geldi! Belçika Ligi, Hollanda Ligi’yle birlikte Riot Games tarafından kasım ayında kurulmuştu. Bu iki ulusal lig European Regional Leagues (Avrupa Ulusal Ligler)’in bir parçası olacak. European Regional Leagues (ERLs) ise baştan başa kıtada sağlıklı bir espor ekosistemi kurmayı hedefleyen bir girişim.

Her iki lig de Riot Games tarafından Benelux bölgesi çatısı altında denetlenecek fakat bu ligler resmi biçimde bağımsızca yürütülen iki organizasyon olacak. Bu organizasyonlar European Masters’a da katılabilecek. Bunun yanında liglerde LEC formatı uygulanacak. Bahar ve Yaz Mevsimleri’nin ardından şampiyon belli olacak.

Audi ve OMEN by HP’den gelen bu önemli sponsorluklar bize Belçika Ligi’nin bu şekilde sağlam adımlarla ilerlerse diğer büyük Avrupa liglerinden İspanya’nın SuperLiga Orange ligi, Fransa’nın Ligue Française de League of Legends ve kısa zaman önce yeniden yapılanan DACH bölgesinin Prime League ligi gibi diğer liglerin başarısını ve statüsünü çok kısa sürede yakalayabileceğini gösteriyor. 

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir