League of Legends League of Legends Haberleri

Kızgın Buhurdanlık’a ciddi bir güçlendirme geliyor

Kalkan ve iyileştirme gücü veren destek şampiyonlarının adeta vazgeçilmezi haline gelen Kızgın Buhurdanlık, alt koridor metasını ciddi anlamda etkilemeye devam etmesine rağmen bir güçlendirme alıyor. 18 Eylül PBE yamasındaki açıklamaya göre eşya eskisinden de güçlü olacağa benziyor.

League of Legends oyuncularının bir süredir en çok şikayet ettiği şey alt koridor metası. Yüksek elolarda tekli dereceli karşılaşmalarında en azından 5 destek şampiyonunun yasaklandığına şahit oluyoruz. Sahiden de Kızgın Buhurdanlık sadece Janna, Soraka ve Sona gibi şampiyonları popülerleştirmedi, aynı zamanda en önemli kazanma şartlarından birisi oldu. Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde Buhurdanlık’ın nerf alacağını açıklamıştık. Görünüşe göre Riot Games’in aklında farklı planlar bulunuyor. Dengeleme yerine önemli bir güçlendirme alacak olan Buhurdanlık, karşılaşmalara daha da fazla etki edecek.

Daha önce de belirttiğimiz üzere eşyanın can çalma özelliği kaldırıldı fakat bu nerf, diğer özelliklerin değerlerini arttırarak dengelendi. Açıklamaya göre eşyanın pasifinden gelen saldırı hızı bonusu oyun sonunda %35’ten %40’a yükselecek. Pasif hasarı da arttırılırken yeni getirilen özellikle destek şampiyonları kalkan veya iyileştirme özelliği uyguladıklarında Buhurdanlık’ın pasifinden kendileri de yararlanacak.

Değerlere getirilen güncellemeler çok anlam ifade etmese de yeni özellik ile destekler çok daha etkin bir şekilde hasar çıkartabilecek. Yeni Janna ve Bard gibi otomatik saldırıları ile hasar çıkartabilecek şampiyonlar metanın bir numaralı tercihleri olacak. Ayrıca Xayah’nın W yeteneğinden saldırı hızı kazanan Rakan da metanın tepesine yükselecek gibi gözüküyor.

Tüm bu değişikliklerin 7.19 yaması için düşünüldüğünü ve henüz tam anlamıyla kesinleşmediğini de not düşelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir