League of Legends League of Legends Haberleri

Kızgın Buhurdanlık’a bir kez daha dengeleme geliyor

Metaya girdikten sonra karşılaşmaların kazanmasında dengelense dahi hala büyük bir rol oynayan Kızgın Buhurdanlık, Riot Games’in geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre bir kez daha dengeleme alacak. 

Janna, Lulu ve Soraka gibi şampiyonların metaya girmesine neden olan ve son zamanlarda oyundaki en “OP” eşya olarak nitelendirilen Kızgın Buhurdanlık, 7.19 yamasında ciddi bir dengeleme alacak. Eşya, maçlarda kazanma şartı olarak o kadar önemli bir yere sahip oldu ki destek oyuncuları Keşiftaşı almadan ilk eşya olarak Buhurdanlık tercih etmeye başladı. Hatta ve hatta nişancılar destekleri daha hızlı Buhurdanlık alabilmesi için ilk kule altınlarını desteklerine vermeye başladı. LCK’de Afreeca Freecs takımının nişancısı Kramer, bir maçta Janna daha hızlı altın toplasın diye Yadigar Kalkan ile başladı. Yani son zamanlarda League of Legends’ta önü kesilemeyen bir “Kızgın Buhurdanlık” çılgınlığı vardı.

Eşyanın verdiği statların bir nebze güçsüzleştirmesi ise bu çılgınlığı biraz da olsa durdurdu. Fakat Buhurdanlık’ın hala OP bir eşya olduğu su götürmez bir gerçek. Sadece 2300 altın olan eşya +60 YG, %10 bekleme süresinde azalma ve %50 taban mana yenilenmesi sağlıyor. Pasif olarak ise %10 iyileştirme ve kalkan gücü ile +%8 hareket hızının yanı sıra takım arkadaşlarına verilen kalkan ve iyileştirmeler 6 saniyeliğine %20 saldırı hızı ve saldırı başına 20 can emme sağlıyor. Eşyanın hem saldırı hızı, hem hasar hem de can çalma vermesi ne olursa olsun büyük bir problem.

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, eşyanın dengeleneceğini ve bu üç avantajdan birisinin kaldırılıp gücünün diğer ikisine dağıtılacağını belirtti. Yani örneğin otomatik saldırılardaki ekstra hasar kaldırılacaksa saldırı hızı ve can emme değerleri arttırılacak. Tüm bu değişikliklerin eşyanın popülaritesine direkt olarak etki edeceği kesin. Fakat hala Janna veya Soraka gibi şampiyonların totem eşyasının ardından tercih etmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir