League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’da ilk yarı finalist Supermassive oldu

KMF’de çeyrek final elemesinde Team Turquality’i eleyen Supermassive, adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

KMF çeyrek final elemeleri bugün öğlen saatlerinde Supermassive ve Team Turquality arasındaki mücadele ile başladı. Beklenmedik kadro değişikliği ile maça çıkan Team Turquality takımı, bu hamlesiyle bizleri şaşırttı. Tecrübeli oyuncu LongB yerine Crossman orta koridor rolünü üstlenirken takımın nişancısı Kazze de destek rolüne çıktı. Nişancı pozisyonuna ise NumberOne takımından tanıdığımız ve aynı zamanda TT’nin eski oyuncularından olan KillerEs getirildi. Supermassive ise tie-breaker’da sergilediği başarılı performansının moraliyle maça çıktı.

Serinin ilk maçında TT seçim ve yasaklama ekranından iyi tercihler ile ayrılsa da bu avantajını maça yansıtamadı. Haritada takımca objektiflere daha iyi odaklanan Supermassive dakikalar ilerledikçe üstünlüğü eline geçirdi. Takım üstünlüğü eline geçirdikten sonra da hata yapmayarak maçı kazanmayı başardı. İkinci maçta da benzer bir durumla karşılaştık. Değişen kadrosuyla maça çıkan rakibine karşı çok iyi organize olan Supermassive, ilk maça oranla daha rahat bir şekilde galip geldi.

Günün en heyecanlı mücadelesi ise üçüncü maçta yaşandı. Karşılaşma 50 dakika sürdü ve belki de Şampiyonluk Ligi’nin en heyecanlı maçlarından birine tanık olduk. İki takım arasında sürekli gidip gelen karşılaşmada takımlar birçok kez rakibinin merkezini yıkıp maçı bitirmeye çok yaklaşsa da kıl payı ile başaramadı. Nihayetinde Crossman’ın Twisted Fate ile yaptığı backdoor sonucunda kazanan Team Turquality ekibi oldu. Dördüncü maça geldiğimizde ise ipleri eline alan Supermassive üçüncü maçta yaptığı hataları tekrarlamayarak vadiden galip ayrıldı. Bireysel anlamda Stomaged ve Dumbledoge’un performansları seride Supermassive’e turu getiren en önemli etmenlerden oldu.

3-1’lik skorla rakibini saf dışı bırakan Supermassive bu sonuçla birlikte yarı finalde Team Aurora’nın rakibi oldu. Çeyrek finalin bir diğer ayağı olan Beşiktaş ve HWA Gaming arasındaki mücadele ise yarın saat 14:00’da oynanacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir