League of Legends League of Legends Haberleri

2017 Kış Mevsimi Finali 22 Nisan’da oynanacak

2017 MSI’ya katılacak takımımızın belirleneceği 2017 Kış Mevsimi Finali’nin tarihi açıklandı. LoLespor’dan yapılan duyuruya göre 2017 KMF, 22 Nisan‘da tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Volkswagen Arena‘da düzenlenecek.

Uzun bir süredir tarihi merakla beklenen KMF’nin detayları sonunda açıklandı. 2017 Kış Mevsimi’ni ilk 6’da bitiren ekiplerin şampiyon olmak için mücadele edeceği etkinlik, bu yıl çok daha büyük bir önem taşıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ayda yapılan duyurunun ardından MSI ve Worlds’ün formatı değişmiş, “WildCard” kavramı ortadan kalkmıştı. Play-in formatının getirildiği turnuvalara takımlar artık doğrudan katılacak. Dolayısıyla 2017 KMF Şampiyonu olan temsilcimiz de Brezilya’da düzenlenecek 2017 MSI turnuvasına doğrudan katılacak.

Merak edilen bir diğer şey ise turnuva biletlerinin ne zaman satışa çıkacağıydı. 24 Mart tarihinden itibaren biletler Biletix üzerinden satılacakken, bir kullanıcı en fazla dört bilet satın alabilecek. Alınan ekstra biletler ise iptal edilecek.

Bu yıl farklı bir uygulama daha gerçekleştirecek olan Riot Games Türkiye, turnuva ile ilgili 4 Nisan tarihinde bir soru cevap etkinliği düzenleyecek. Türk League of Legends severler, 2017 KMF’de profesyonel oyuncularla, cosplayerlar ve topluluğunun bilinen isimleri ile tanışma fırsatı yakalayacak.

KMF’nin tarihinin bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha geç bir güne alındığını da ekleyelim. Çeyrek final eşleşmeleri önümüzdeki hafta oynanacak. Turnuvanın tarihinin bu kadar ileriye itilmesinin ardındaki neden olarak ise 16 Nisan’da düzenlenecek referandumun olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bu yıl ayrıca Riot Games Türkiye’nin etkinlik için ayrıca çalışma yürüttüğünü de not edelim. Oyuncuların “büyük bir sürpriz” ile karşılaşacağı belirtilse de, henüz net bir bilgi paylaşımında bulunulmadı. Biz de elimize geçen detayları en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir