League of Legends

Koç Enatron, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Royal Youth’un başarılı Yunan koçu Ilias “Enatron” Theodorou, Twitter hesabından attığı tweetle gelecek tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Royal Youth as takımının koçu olarak görev yapan Enatron, dört mevsimdir takımın başındaydı. Bu dört mevsimde takımla TBF şampiyonluğu ve Worlds heyecanını da yaşayan Enatron aslında Royal Bandits’ten beri takımdaydı. Royal Bandits, Youth holdingle anlaşması gereği Royal Youth olarak yeniden kurulduktan sonra İspanyol ekip KIYF eSports ile çalışan Enatron, sonraki mevsim tekrardan Royal Youth’a katılmıştı.

Katıldığı mevsim 3. olarak bitiren takım, MSI’a gitmeye hak kazanamamıştı. Ama sonraki mevsim hem ligi hem de play-off’ları 1. bitirerek Worlds tecrübesi yaşamışlardı. Worlds gruplarında Damwon Gaming ve Flamengo Esports ile eşleşen ekip, grup aşamasını 1-3 bitirerek bir üst aşamada Clutch Gaming ile karşılaşmış ve kaybetmişlerdi. Worlds deneyiminden sonra Royal Youth, 2020 Kış Mevsimi’nde şu an 4-7’lik bir skorla lig sekizincisi.

Enatron’un kariyerinde Royal Bandits, Royal Youth ve KIYF eSports’tan önceki ilk takımı Yunan ekip WLGaming’ti. WLGaming ile GameAthlon 5 turnuvasına katılan Enatron; Panathinaikos AC, Extreme Gaming, Different Dimension, Void Gaming, Gamespace Esports’un da bulunduğu turnuvayı Panathinaikos AC’nin ardından 2. bitirerek takımıyla birlikte 1.000 Euro’nun sahibi olmuştu.

Enatron’un Türkiye tecrübesi de bu turnuvadan sonra Royal Bandits’e girerek başladı. Enatron Royal Bandits’in BrokenBlade’li, Closer’lı, Dumbledoge’lu kadrosuyla hem Rift Rivals hem de lig birinciliği yaşadı.

Kariyerinin çoğunu Türkiye’de geçiren Enatron’un sonraki adresinin de VFŞL’den olması ihtimaller arasında.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.