League of Legends

Koearn Kid, Beşiktaş Esports’a transfer oldu

Beşiktaş Esports

Son olarak Doğuş Üniversitesi Aurora forması giyen orta koridor Koearn Kid, gelecek mevsim için Beşiktaş Esports’la anlaştı.

Geçtiğimiz mevsim beklenenden daha iyi bir performans sergileyen Doğuş Üniversitesi Aurora, playofflara çıkmayı başardı. Bu başarının baş mimarlarından olan Koearn Kid ise gayet iyi bir mevsim geçirdi. Takım playofflara çeyrek finalde veda etse de Lübnanlı orta koridorun mekanikleri mevsim boyunca göze çarptı. Mevsim sonunda tekliflere açık olduğunu duyuran oyuncu yeni takımını buldu. Lübnanlı orta koridor Beşiktaş Esports’a transfer oldu.

Henüz 17 yaşında olan oyuncu profesyonel olarak ilk mücadelesine Nasr Esports’la çıktı. Yerel ligde mücadele eden Koearn Kid, Avrupa sunucusunda uzun süre Şampiyonluk aşamasında mücadele etti. Lübnanlı orta koridorun bir sonraki durağı Osh Tekk Esports oldu. Burada PLG Nationals Season 3’ü kazanan genç oyuncu geçtiğimiz mevsim Doğuş Üniversitesi Aurora forması giydi. Aurora formasıyla gayet iyi bir performans ortaya koyan oyuncu birçok taraftarın beğenisini ve saygısını kazandı.

Koearn Kid’in mekanikleri bir hayli üst düzeyde. HolyPhoenix de yayınında bu konudan bahsetmişti. 17 yaşındaki orta koridorun tecrübeli oyuncularla oynayıp oyun bilgisini geliştirmesi dahilinde çok daha üst seviyerlerde mücadele edebilecek bir potansiyeli bulunuyor. Elwind’in yayınlarından bildiğimiz üzere genç oyuncu mental olarak da gayet pozitif.

Bu transferle birlikte Beşiktaş’ın gelecek mevsim mücadele edeceği kadro belli oldu. Smoke, Robin/Kireas, Koearn Kid, HolyPhoenix ve Anthrax, Yaz Mevsimi’nde Vadi’de yerini alacak. Bakalım takım nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.