League of Legends League of Legends Haberleri

Kold, Origen’den ayrıldı

Danimarkalı ormancı Kold, sözleşmesinin sona ermesiyle LEC ekibi Origen’den ayrıldı.

Geçtiğimiz yılın başında yeniden LEC’e katılan Origen iddialı bir kadro kurdu. Üst koridoru Alphari’ye emanet eden ekip ormanda yükselen yıldız Kold, orta koridorda deneyimli Nukeduck ve alt koridorda Patrik, Mithy ikilisiyle mücadele etti. Bu beşli beraber oynadıkları ilk mevsimde finale kadar yükseldi. Sezonun sona ermesiyle yeni bir kadro kurmayı amaçlayan Xpeke’nin takımı, Xerxe, Upset ve Destiny ile anlaşma sağladı. Bu transferlerin ardından Kold, Origen’den ayrıldı.

Kariyerinin neredeyse tamamında Avrupa’da oyayan Kold ilk başlarda Trashy ismiyle biliniyordu. Danimarkalı ormancı EU CS’te farklı takımların formasını giydi ve ardından kısa bir süre NA CS’te oynadı. Bir mevsim LCS’te de boy gösteren ormancı LEC ekibi Splyce’ın ilgisini çekti ve 2016 yılında Avrupa’ya geri döndü. YamatoCannon önderliğinde uyumlu bir beşli kuran Splyce önemli başarılar elde etti.

Kariyerinin en başarılı dönemini burada geçiren Kold, takımıyla LEC Finali gördü ve Worlds’e katıldı. Ardından bir yıl kadar Unicorns Of Love forması giyen oyuncu son olarak geçtiğimiz yılın başında Origen ile anlaşma sağladı. Origen’le ilk mevsiminde LEC Finali oyayan isim geçtiğimiz mevsim aynı performansı sergileyemedi. Normal sezonda 7 galibiyet alabilen OG, play-off’lara katılamadı. Sezonun sona ermesiyle Xerxe’yi transfer eden ekip, Kold’la sözleşme uzatmadı.

Danimarkalı ormancının LEC’de takım bulup bulamayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir