League of Legends

Komuta Sancağı oyundan kaldırıyor

Yaklaşık iki üç aydır League of Legends’ın en büyük problemlerinden birisi olan Komuta Sancağı, 8.12 yamasında kaldırılıyor. 

Çok uzun bir süre kimse tarafından tercih edilmeyen Komuta Sancağı, 8. sezonun ortalarına doğru aldığı güçlendirmeyle popülerleşmişti. Bu popülerliğin altında Baron ve Ejderlere yapılan güçlendirme yatıyor. Baron güçlendirmesiyle Komuta Sancağı kullanılmış bir kuşatma minyonu, sekiz vuruşta kuleleri yıkabiliyordu. Bu elbette önüne geçilemez bir durum da yaratıyordu. Minyonun menzilinin Baron ile birlikte artması, rakip takımın eşyaya karşı herhangi bir karşı hamle yapmasını da engelliyordu.

“Bannon” adı verilen bu strateji sadece bir hafta uygulanabildi zira Riot Games kısa süre sonra eşyayı dengeledi. Güçsüzleşmesine rağmen eşyanın hala sıklıkla alındığına şahit oluyorduk. Yan koridorlardaki minyon kontrolüyle adetaa oyun kazandırabilen Sancak, son zamanlardaki meta değişikliğinden ötürü çok daha popüler bir hale gelmiş konumda.

Bildiğiniz üzere 8.11 yamasıyla meta karman çorman oldu. Nişancı değişiklikleri oyuncuları farklı bruiser şampiyonları bu rolde oynamaya iterken, profesyonel oyuncuların tekli dereceli karşılaşmalarında Irelia, Yasuo ve Fiora gibi tercihlere de yöneldiğini gördük. Ornn’un dahi nişancı rolünde oynandığı metada takımlar ikinci ya da üçüncü eşya olarak Komuta Sancağı’na yöneliyor. Böylelikle yan koridorlarda sürekli güçlenmiş minyon yer alıyor, ya da kuşatmalarda aynı anda beş Sancak kullanılıyordu. PBE yamasındaki değişikliklere göre eşya oyundan kaldırıldı.

Geliştirici bloğunda da bir açıklama yapan Meddler, kısa vadede eşyanın oyuna geri dönmeyeceğini belirtti. Oyun için sağlıksız bir eşya olduğuna da değişenen Meddler, önümüzdeki sezon ortasında eşyayla ilgileneceklerini de sözlerine ekledi.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.