League of Legends

Kore Yükselme Ligi’nde playoff şampiyonu VSG oldu

VSG

Finalde APK Prince’yi 3-2 ile geçen VSG playoffları şampiyon bitirerek LCK Elemeleri’nde oynamaya hak kazandı.

Normal sezonu lider bitiren ES Sharks, elemelere çıkmayı garantilemişti. Playofflara kalan ekipler ise APK Prince, VSG, Brion Blade ve Bbq Olivers oldu. İlk turda Brion Blade- VSG ve Bbq Olivers- APK Prince eşleşmeleri oynandı. Finale kalan iki takım arasından VSG, APK’yi 3-2 ile geçerek şampiyon oldu.

VSG, playofflarda çoğu maça Soar, Mightybear, Ruby, Veritas ve Pure beşlisiyle çıktı. Takımın kadro derinliği çok başarılı kurulduğu için mevsim genelinde Riris, Ryan, Rem, Moo ve Minit’in de bolca oynadığını gördük. Özellikle ormancı Ryan başarılı bir mevsim geçirdi. Takım normal sezonu üçüncü sırada bitirdi. APK Prince’nin arkasında olan ekip playoff finalinde rakibini 5 maç sonunda yenip LCK’de mücadele edebilmek için eleme oynama hakkı kazandı.

Bu sene Kore Yükselme Ligi’nde büyük yıldızlar boy gösterdi. Takımlar lige çıkabilmek adına önemli oyuncuları kadrolarına kattı. Kakao, Kuzan, Mightybear ve Mickey bu isimlerin başını çekiyor. Daha önce ligimizde mücadele eden Zzus, Fate (Lucete), Cube ve Alive gibi tanıdık oyuncular da bu mevsimi Kore Yükselme Ligi’nde geçirdi.

LCK’de son iki sırayı alan JinAir Greenwings ve KT Rolster, Kore Yükselme Ligi’nde ilk iki sırayı alan ES Sharks ve VSG ile karşılaşacak. Maçlar tarihinde oynanacak ve kazanan gelecek sezon LCK’de oynama hakkı kazanacak. Bakalım bu dörtlü arasından hangi iki takım elemeleri başarıyla tamamlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.