League of Legends League of Legends Haberleri

Korean Kid, Evil Geniuses Akademi’ye transfer oldu

Ligimizde Doğuş Üniversitesi Aurora ve Beşiktaş Esports formaları giyen Korean Kid, Evil Geniuses ile anlaştı.

Lübnanlı orta koridor ligimize ilk geldiğinde neredeyse kimse tarafından tanınmıyordu. Kendi ülkesinde yakaladığı başarıların dışında herhangi bir tecrübesi bulunmayan oyuncu VFŞL’de parladı. İlk başta oyun bilgisi zayıf olsa da mekanikleriyle harika performanslar sergiledi ve yeni sezon için önemli bir fırsat yakaladı. Korean Kid, gelecek sezon için LCS temsilcisi Evil Geniuses’ın akademi kadrosuna transfer oldu.

NASR Esports ve Osh-Tekk gibi amatör sayılabilecek takımlarda forma giydikten sonra Team Aurora tarafından keşfedilen Korean Kid ilk başta çoğu tarafından kuşkuyla karşılandı. Lübnanlı oyuncunun daha önce isminin duyulmamış olması ve önemli başarısının olmaması taraftarların aklında soru işaretleri yaratmıştı. Team Aurora döneminde oyun bilgisi konusunda sıkıntılar çektiği gözlemlenen oyuncu bu eksikliğini mekanikleriyle telafi ederek birçok maçı taşımayı başardı.

Bu performansıyla Beşiktaş Esports’a transfer oldu ve HolyPhoenix gibi tecrübeli bir isimle birlikte oynayarak kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Son olarak EGZ eSports ile The Nexus Arabia 2019 şampiyonu oldu ve büyük liglerde takımların ilgisini çekti. Korean Kid’in ülkemize dönebileceği ihtimaller arasındaydı ancak Lübnanlı oyuncunun tercihi çok başka oldu. Evil Geniuses Akademi ile anlaşan isim gelecek sezon Kuzey Amerika’da mücadele edecek.

EG Akademi kadrosunda Brandini, Kadir, Deftly ve Matt bulunuyor. Gelecek sezon LCS Akademi Ligi bir hayli çekişmeli geçecek gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir