League of Legends League of Legends Haberleri

Kritik hasara dayalı nişancılar tekrar Vadi’ye iniyor

8.11 yamasında değişen nişancılarla ilgili birbiri ardına gelen düzenlemenin ardından değişen meta, önümüzdeki yamalar ile eski haline dönebilir.

Özellikle kritik hasara dayalı nişancıları metadan tamamen silindi diyebiliriz. Bambaşka stratejilerle oynanan oyunlar, yerini tekrardan bu nişancılara bırakacak gibi duruyor.

Ana rolü nişancı olan oyuncular, değişen meta sonrası gerçekten çok zor zamanlar geçiriyor. Hatta bu zorluk sadece tekli derecelilere yansımadı. Profesyonel liglerde yer alan nişancı oyuncular yeri geldi yedeğe çekildi ve yedekte bulunan üst ya da orta koridor oyuncuları nişancı pozisyonlarında dövüşçü veya büyücü şampiyonları oynadı.

Önümüzdeki yamalarda nişancılar eski alışık olduğu stilde oynamaya tekrar başlayabilecekler. Kritik eşyaların maliyetlerinin büyük oranda düşeceğini ve düzenleneceğini belirtildi. Bu da ana rolleri nişancı olan bir çok oyuncuyu sevindirecektir.

En büyük değişiklik Ebedi Kılıç’a gelecek gibi duruyor. Değeri 3600 altın olan bu eşya, 400 altın düşecek ve 3200 altın olacak. Bunun yanı sıra ana hasarı 10 ve kritik şansı %5 oranında artacak. Bu değişiklik ile Ebedi Kılıç, nişancılar için oyunun başlarında alınması gereken bir eşyaya dönüşebilir. Bir diğer büyük değişikliğin Coşku tabanlı eşyalara yapılması bekleniyor. %5 kritik hasarları düşecek olan Coşku eşyaları 200 altın daha ucuza alınabilecek.

Nişancıların yer bulamadığı bu meta genellikle oyunların erken safhalarında koridorlarda takas yapmaya ve ağır hasarlar verebilmeye dayalı. Fakat nişancılar bu hasarlarda şu an çok geride kalıyor. Ucuzlayan kritik eşyalar ile erken aşamalarda etkinlikleri artacak olan geleneksel nişancılar yeniden vadiye adımlarını atacaklar. Beklenen bu değişikliklerin 2 hafta içerisinde gelmesi bekleniyor.

1 Comment

  • Mehmet 21 Temmuz 2018

    Böyle değişiklikler gelirse Riot kendiyle çelişir ve Caitlyn zorunlu nerf yer.Ayrıca metada güçlü bir nocturne varken ADC ler gene pek işe yaramaz çünkü rünler aşırı bufflı ve alan hasarı atan büyücüler ve savaşçılar fazla güçlü.Takım Savaşında büyücü ve savaşçıların total hasarı yeterli oluyor ve düzenli hasara(ADC) ihtiyaç kalmıyor.Savaşçılar ve büyücü rünleri bu kadar güçlü değilken tanklar vardı bu yüzden hasar yetmiyordu ve ADC şarttı bu yüzden alt koridoru kazanan oyun kazanıyordu.ADC ler ve itemler güçlense dahi metada onlara yer yok(1-2 tanesi dışında -ap+ad tabanlı olanlar).Ama yukarda yazılan gibi şeylerin geleceğini sanmıyorum .O nasıl ebedi kılıç öyle.400 altın düşcekte 10 ad artacak.Aşırı saçma…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir