League of Legends League of Legends Haberleri

KT, Deft’i transfer etti

Bu sezonun flaş takımı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen KT bir büyük transfer daha gerçekleştirdi ve başarılı nişancı Deft’i kadrosuna kattı.

Transfer dönemini çok iyi geçiren ve yeni sezon öncesinde birçok yıldızla anlaşan KT, Smeb ve Pawn’ın ardından son bombasını da patlattı. Gece geç saatlerde nişancı pozisyonuna Deft’i getirdiklerini açıklayan ekibin ardından oyuncu da kişisel Twitter hesabından “KT Deft” tweetini paylaştı.

Bilindiği üzere bu hafta başı ormancısı Score hariç tüm oyuncularıyla yollarına ayıran Kore ekibi, transferi merakla beklenen Smeb’i ve Pawn’ı kadrosuna kattığını açıklamış ve büyük bir sürprize imza atmıştı. İzleyenler bu haberin heyecanını henüz atlatamadan yıldız nişancı Deft ile de anlaştığını duyuran KT’nin kısa vadede tek amacı iyi bir destek oyuncusunu takıma ilave etmek olacak. Takım koçu dün verdiği bir röportajda 2017 Dünya Şampiyonası’nı kazanacak bir takım kurmaya çalıştıklarını ve bu doğrultuda LoL arenasındaki en iyi oyuncularla anlaşmak istediklerini söylemişti. Bu sözler ilerleyen günlerde yıldız bir destek oyuncusu transferi göreceğimizin habercisi gibi duruyor.

2017 LCK sezonu ise geçtiğimiz yıllardan çok daha fazla rekabetçi olacak. Hali hazırda Worlds Şampiyonu SKT’nin Peanut’ı transfer etmesi ile beraber KT-SKT çekişmesi daha da önem kazandı. Bununla beraber Longzhu Gaming’in de yatırım yaptığı ve büyük transferler hedeflediği konuşulan dedikodular arasında.

KT’ye en son katılan oyuncu olan Deft kariyerine 2013 yılında, ismi daha sonra Samsung Galaxy Blue olan MVP Blue takımında başlamıştı. Ertesi yıl Kore’den ayrılıp Edward Gaming’e transfer olan yıldız nişancı geçtiğimiz iki yılını Çin’de geçirdi ve hem 2015 hem de 2016 Dünya Şampiyonaları’nda takımıyla çeyrek final oynama başarısı gösterdi. KT’ye transfer olarak Worlds’ü kazanmak istediğini gösteren oyuncunun amacına ulaşıp ulaşmayacağını hep beraber izleyeceğiz. Şu ana kadar iddialı bir takım kuran KT’nin LCK 2017 sezonunda SKT ile başa baş bir mücadele göstermesi bekleniyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir