League of Legends

KT Rolster kadrosu dağıldı

Riot Games

LCK’de başarısız bir sezon geçiren KT Rolster, mevsimin sona ermesiyle Kingen, Smeb, Score, UmTi, Bdd, PraY, Gango, Zenit ve Snowflower ile yolları ayırdı.

Smeb ve Score gibi iki önemli ve tecrübeli yıldızı kadrosunda bulunduran KT Rolster kağıt üstünde iyi bir beşliye sahipti. Sezonun başında nişancı konusunda sıkıntılar yaşayan ekip Gango ve Zenit’i kadroya kattı. Bu iki oyuncu LCS için bir hayli yetersiz kaldı. Yaz Mevsimi’nde PraY transfer edildi ancak yine de başarı gelmedi. KT Rolster, sezonun sona ermesiyle Kingen, Smeb, Score, UmTi, Bdd, PraY, Gango, Zenit ve Snowflower ile yolları ayırdı.

2018 Yaz Mevsimi’nde Smeb, Score, Ucal, Deft ve Mata’lı kadrosuyla şampiyon olmayı başaran KT Rolster, Worlds 2018’de iyi bir performans sergileyemedi ve turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Takım sezon başında 3 oyuncusuyla yollarını ayırdı. Kadroyu Smeb’in üstüne kurmak istedi ve orta koridora Bdd, alt koridora Gango ve Zenit, desteğe ise Snowflower’ı transfer etti.

2019 Bahar Mevsimi’nde yalnızca 4 galibiyet alabilen takım normal sezonu 9. sırada tamamladı ve ligden düşmemek için eleme oynadı. Yaz Mevsimi’nde de çok farklı bir performans sergilemeyen KT oynadığı 18 maçta 6 galibiyet 12 mağlubiyet aldı ve normal sezonu 8. bitirdi. Takım yine play-off’lara katılamadı. Sezonun sona ermesiyle köklü bir değişiklik yapan ekip tüm kadrosuyla yolları ayırdı.

Bakalım KT gelecek sezon için nasıl bir kadro kuracak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.