League of Legends

Kupayı Kim Alır’da sadece 647 kişi grup aşamasını doğru tahmin etti

Her yıl Worlds grup aşamasında başlayan Kupayı Kim Alır tahminleri bu yıl da oldukça zorlu geçiyor. Grup aşamasının tamamlanmasıyla espor severlerin topladığı puanlar da belli olmaya başladı. Buna göre Worlds 2018 grup aşamasındaki takımların sıralamasını doğru tahmin eden sadece 647 kişi bulunuyor. 

Worlds 2018’in harika bir şekilde geçtiğinden özellikle bahsetmek gerekiyor. Kore takımlarının istikrarsızlığı, son şampiyon Gen.G’nin gruptan dahi çıkamaması, LPL ekiplerinin çok ciddi birer rakip olarak Vadi’ye inmesi, turnuvanın hikayesini güzelleştiren etmenlerden birisi. Elbette Batı’nın turnuvada harika işler başarması da Worlds’ü daha eğlenceli kılıyor. Mevsimin ilk yarısında NA LCS’te sonuncu olan fakat 7 kişilik esnek kadrosuyla geri dönüş gerçekleştirmeyi başaran Cloud9 ile Zven-Mithy ikilisini gönderdikten sonra bir türlü istikrarı yakalayamayan G2’nun çeyrek finale yükselmesi herkes tarafından takdirle karşılanmıştı.

Kupayı Kim Alır tercihleri bu yıl da gerçekleşen sürprizlerden dolayı karman çorman bir durumda. Flash Wolves, Gen.G ve G2 gibi takımların sürpriz yapması bu yılki tercihleri yine zora soktu. Üç milyon katılımcıdan sadece 647’sinin grup aşamasını doğru bilmesi bu durumun en güzel örneği. Bununla birlikte 181 kişinin hiçbir tahmininin tutmadığını, bunun da başlı başına bir başarı olduğunu ekleyelim. Playofflardaki tercihlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.