League of Legends

Kuro, Bilibili Gaming’den ayrıldı

Bilibili Gaming

LPL ekiplerinden Bilibili Gaming, Koreli orta koridor Kuro ile yolların ayrıldığını açıkladı.

LPL dünya üzerindeki en fazla değere sahip espor liglerinden bir tanesi. Yüksek kontratlar, inanılmaz izlenme sayıları ve büyük sponsorluk anlaşmaları ligi iyice ilgi çekici kılıyor. İddialı bir kadro kurmak isteyen Bilibili Gaming, Kore’de kendinden sıkça bahsettirmiş orta koridor Kuro ile anlaşmıştı. Birliktelik kısa sürdü. BLG ile 1 sene geçiren Kuro, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Kariyerine Kore’de başlayan orta koridor ilk olarak Incredible Miracle 2 forması giydi. Burada yaklaşık 1-2 sene geçiren ismin bir sonraki durağı Najin Black Sword oldu. NJBS’de Duke le birlikte oynayan orta koridor kısa bir sürenin ardından HUYA Tigers ile anlaştı. Smeb, Lee, Kuro, PraY, Gorilla beşlisi beraber iyi bir uyum yakaladı ve takımın adı önce GE Tigers, sonrasında ise KOO Tigers oldu. KOO Tigers ekibi Worlds Finali gördü ancak şampiyon olamadı.

Kuro bu başarısıyla ismini tüm dünyaya tanıttı ve ardından takımın ismi ROX Tigers oldu. Ekip bir sonraki yıl Worlds Yarı Finali oynadı ancak finale çıkamadı. Koreli orta koridor sezonun son bulmasıyla Afreeca Freecs’e transfer oldu. Ekip başta uyum sorunları yaşasa da zamanla takım oyunu oturdu ve LCK ikincisi olmayı başardı. Kuro’nun son durağı LPL temsilcisi Bilibili Gaming oldu. BLG’de iki mevsim geçiren orta koridor başarı elde edemedi.

Bakalım Kuro’nun bir sonraki durağı neresi olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.