League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 1. Hafta Maçları

League of Legends profesyonel sahnesinin en çekişmeli liglerinden LCK, şanına yakışır düzeyde çekişmeli geçen maçlarla sezonu açtı.

Birinci günün ilk serisinde, Faker’ın orta koridorda Corki ile 9-0-9 oynayıp yıldızlaştığı maçta SKT T1, CJ Entus’u 22-1 gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı ve ilk maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu. 42 dakika süren ikinci maçta ise CJ Entus, ilk oyuna nazaran daha iyi bir mücadele ortaya koydu ancak orta koridorda Victor oynayan Faker’ı durdurmayı başaramayınca bu maçtan da mağlup ayrıldı. Günün ikinci serisinde ise Afreeca Freecs ile KT Rolster karşılaştı. İlk maçta aldığı 5. ejderha ile galibiyete uzanan KT Rolster ekibi, ikinci maçı da kazanmayı bildi.

Haftanın ikinci günü Longzhu – Jin Air ile Samsung Galaxy – e-mFire serilerine sahne oldu. İlk seriyi 2-0 ile Longzhu kazanmayı başarırken, günün ikinci serisinde Samsung Galaxy kazanan taraf oldu.

Üçüncü günün ilk serisini Sbenu Sonicboom’a karşı oynayan KT Rolster kazanmayı başardı ve haftayı 2 galibiyet ile yenilgisiz olarak kapattı. İkinci seride ise ilk gün SKT T1’e kaybeden CJ Entus ile Rox Tigers karşılaştı ve bu seriyi de kaybeden CJ Entus haftayı galibiyetsiz tamamladı.

İlk haftanın son gününde Samsung Galaxy, Afreeca Freecs’i 40 ve 50 dakika süren iki mücadelenin ardından 2-0 ile geçerek haftayı namağlup bir şekilde bitirmeyi başardı. Günün ve ilk haftanın son karşılaşmasında SKT T1, sürpriz bir şekilde Jin Air’e mağlup oldu ve haftayı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile tamamladı.

İlk haftanın ardından puan durumu şu şekilde oluştu:

lck puan durumu

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir