League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 8. Hafta

Heyecanlı anlara sahne olan ve beş günde on serinin oynandığı Kore Ligi LCK’de, Bahar Mevsimi 8. Hafta maçları tamamlandı. 

Haftanın ilk gününde BBQ Olivers ile karşı karşıya gelen Longzhu Gaming, ilk maçı kaybetmesine rağmen güzel bir geri dönüş yaparak seriden 2-1 galip ayrılmayı başardı. Arından sahneye, ligin flaş takımlarından KT Rolster çıktı ve Jin Air Green Wings ile karşılaştığı serinden galip ayrılmayı başardı. Galibiyete rağmen KT’nin performansı izleyenler tarafından beğenilmedi ve böylesine kolay bir seride bir maç kaybetmesi eleştirildi. İkinci maçta Kog’maw oynayan Deft’in de etkili bir oyun ortaya koyduğuna şahitlik ettik.

İkinci günde ise ligin şu an için en güçlü ekibi konumunda bulunan ve liderlik koltuğunda oturan SKT T1 sahne aldı. Rakibi Afreeca Freecs karşısında 2-1 galip gelen ekip, liderliğini sürdürmeyi başardı. Kaybettikleri maçta Faker’ın Vladimir ile yaptığı oyun ise izlemeye değerdi. Günün ikinci serisinde MVP, favori olarak çıktığı maçta Kongdoo Monster’ı mağlup etmeyi başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=G3RILkecqow

Hafta ortasında Longzhu Gaming’in ROX Tigers karşısında galip geldiği serinin ardından önemli bir maça geçiş yapıldı. Üst sıraları yakından ilgilendiren mücadelede, KT Rolster ile kozlarını paylaşan Samsung Galaxy ekibi, rakibini muhteşem bir geri dönüşle mağlup etti ve bu önemli seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Son maçta Smeb’in yaptığı üst koridor Gangplank tercihinin ise pek iş yapmadığına şahitlik ettik.

Dördüncü gün, MVP’nin Jin Air Green Wings’i mağlup ettiği seri ile start aldı. Son maçta destek pozisyonuna, daha önce ligimizde Dumbledoge’dan da gördüğümüz Elise tercihini yapan MVP’de başarılı oyuncu Max’in etkili olduğunu gördük. Ardından SKT T1, BBQ Olivers ile karşı karşıya geldi ve seriden 2-0 ile galip ayrılmayı bildi. Faker ve Bang, iki maçta da üstün performanslar gösterdi.

Haftanın son gününde ligde tek galibiyeti olan Kongdoo Monster, Samsung Galaxy ile karşılaştı ve beklenildiği gibi varlık göstermeden Vadi’den boynu bükük ayrıldı. Ardından bir sürpriz yaşandı ve ligde kötü günler geçiren ROX Tigers, formda rakibi Afreeca Freecs’i mağlup etmeyi başardı. İkinci maçta Mickey’nin Taliyah performansı izlemeye değerdi.

8. haftanın ardından LCK’de puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir