League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi’nde finalin adı belli oldu: SKT T1-KT Rolster

Playoff üçüncü raundunda Samsung Galaxy’yi 3-0 ile geçen KT Rolster, normal sezonu ilk sırada bitirerek finale adını yazdıran SKT’nin rakibi oldu.

Kore ligi LCK’de Bahar Mevsimi büyük finalinde sezonun yıldızlarla dolu iki telekom takımı KT ve SKT karşı karşıya gelecek. İlk raunttan Afreeca Freecs’i yenerek gelen MVP ile ikinci rauntta karşılaşan ve rakibini rahat bir şekilde geçen KT Rolster, ardından karşı karşıya geldiği Samsung Galaxy’yi de aynı skorla 3-0 yenmeyi başardı. Bu skor LCK takipçileri için sürpriz oldu desek yanılmış olmayız, zira KT her ne kadar sezona iyi başlasa da son haftalarda oldukça vasat bir performans ortaya koyarken, Samsung Galaxy bu sırada formunun zirvesinde yer alıyordu. Ancak normal sezon sonrası verilen arayı iyi değerlendiren KT, rakibini temiz bir oyunla geçmeyi başardı. İlk maçta üst koridorda Rumble oynayan ve oldukça etkili olan Smeb, maçın kazanılmasında önemli pay sahibi oldu. Yıldız oyuncuya Deft de Caitlyn performansıyla eşlik edince KT’nin seride 1-0 öne geçmesi zor olmadı. İkinci maçta öne çıkan isim ise Score oldu. Elise ile oldukça aktif şekilde oynayan ve çokça skor alan başarılı ormancı, takımını sırtladı diyebiliriz.

Samsung’da serinin ilk iki maçında etkili olamayan ormancı Haru, son maçta yerini Ambitions’a bıraktı ancak ekip bu değişimden de istediği sonucu almayı başaramadı. Pawn’ın orta koridorda Malzahar ile, Deft’in de aşağıda Jinx ile ortaya koyduğu harikulade performanslar final yolunda KT’ye yetti ve yıldızlar topluluğu ekip, SKT’nin rakibi olmayı başardı. SK Telecom T1 ile KT Rolster arasındaki LCK Bahar Mevsimi finali 22 Nisan Cumartesi günü Türkiye saati ile 11:00’de oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir