League of Legends

LCK 2017 Bahar Mevsimi playoff’ları başladı

flickr.com/hiljus

Üç maç üzerinden oynanan playoff’lar ilk serisinde Afreeca Freecs’i 2-0 ile geçen MVP, ikinci rauntta KT Rolster’ın rakibi oldu.

Lige fırtına gibi başlayan iki takımdan SK Telecom T1’ın galibiyet serisine dur diyen Afreeca Freecs ile KT Rolster’ın elinden namağlup unvanını alan MVP, playoff’lar ilk raundunda karşı karşıya geldi. Normal sezonu beşinci bitiren Afreeca Freecs, dördüncü sırada yer alan rakibi karşısında hiçbir varlık gösteremeden 2-0 yenik ayrıldı. İki maçta da Syndra karşısına Ekko alan Kuro, takımının en etkili ismi olmasına rağmen mağlubiyete engel olamadı. Ormanda Spirit’in de varlık göstermediğine şahit olduğumuz Afreeca’da, en çok hayal kırıklığı ise alt koridorda yaşandı. İki maçta toplanda üç skor alabilen ikili, toplamda on üç kez ölerek rakibin güçlenmesinde başrol oynadı. Yine eski SKT oyuncusu Marin de Nautilus aldığı iki maçta da etkisizdi. Buna karşılık MVP tarafında ilk maçta orta koridor Ian, ikinci maçta ise tüm takım muhteşem bir performans ortaya koydu ve ekip adeta rakiplerine gözdağı verdi.

Çekişmeli geçmesi beklenen seriyi böylesine rahat bir şekilde kazanan ve son haftalarda ne kadar formda olduğunu da gördüğümüz MVP, bu performansıyla KT Rolster’ı çok zorlayacağa benziyor. Zira lige iyi bir başlangıç yapan KT Rolster son haftalarda kayıplar yaşamaya başlarken, MVP’nin oyunu oldukça gelişti ve performansı arttı. LCK playoff’larında KT Rolster ve MVP’nin karşı karşıya geleceği ikinci raunt 11 Nisan salı günü oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.