League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 sezonu hakkında dedikodular bitmek bilmiyor

Profesyonel League of Legends’ın en çekişmeli geçtiği lig olan LCK’de sezon arası transfer dönemi oldukça heyecanlı geçiyor. Smeb ve Pawn resmi olarak KT’ye transfer olurken, Bengi ve Duke da SK Telecom T1 takımından ayrılmıştı. ROX ile ilgili yeni dramanın yanı sıra Easyhoon, Longzhu Gaming ve Apdo hakkında da dedikodular Kore’nin Reddit’i olarak bilinen Inven’de dile getirilmeye başlandı.

Hali hazırda dünyanın en iyi ligi olarak gösterilen LCK’nin 2017’de çok daha iyi bir durumda olacağını kesin olarak söyleyebiliriz. 2015 yılı sonundaki “Kore göçü”nün tersine dönmesi ile beraber LPL’de oynayan Koreli oyuncular LCK’ye dönmeye başladı. EDG’de forma giyen Deft, Mata ve Pawn takımdan ayrılırken, farklı oyuncuların da lige geri dönmesi bekleniyor. Öte yandan 2016 yılında sahne ışıkları altında olan ROX Tigers’ın dağılması da birçok hayranı hayal kırıklığına uğrattı. Takım içi arkadaşlığın çok güçlü olduğu ROX’ta arka planda farklı şeyler yaşandığı iddiası, tüm LoL camiasını şaşırttı.

Pre-show

Birçok kanıtın da bulunduğu dedikoduya göre Smeb ile ROX üyeleri arasında göründüğü kadar güçlü bir arkadaşlık bulunmuyordu. Söylentiler ROX’un sponsorsuz kalacağı belli olduktan sonra Smeb’in KT’den gelen teklifi hemen değerlendirdiği yönünde. Takım arkadaşlarına aldığı tekliften bahsetmeyen Smeb’in ayrıca KT ile Worlds 2016 bittikten sonraki hafta görüşmeye başlandığı da belirtiliyor. Peanut’ın SKT’ye transfer olacağı hemen hemen kesinken, Pray ve Arrow ikilisinin Longzhu’ya transfer olması gündemde. Kuro hakkında ise herhangi bir dedikodu bulunmuyor.

Inven’de popüler olan bir diğer söylenti ise Easyhoon hakkında. 2015 yılında SKT’de forma giyen ve Faker’ın yedeği olmasına rağmen oyuncunun performans düşüklüğü yaşadığı zamanlarda SKT’nin kurtarıcısı olan Easyhoon’un da LCK’ye dönme ihtimali üzerinde konuşuluyor. Bang ve Wolf ikilisini Vici Gaming’e isteyen Easyhoon’un bu transferlerin gerçekleşmemesinden dolayı takımdan ayrılması söz konusu olabilir. VG’nin ayrıca Pray‘i transfer etmek istediği, fakat oyuncunun LCK’de kalma isteğinin daha ağır bastığı da dedikodular arasında.

Dün 2013 yılından beri takımda forma giyen Bengi‘nin SKT’den ayrıldığını yazmıştık. Inven’deki dedikodulara göre Bengi sezon sonunda ya emekliye ayrılarak, ya da askere giderek SKT’den ayrılmak istiyordu. Sadece belirli metalarda iyi oynayabilen oyuncu, bu eksikliği yüzünden kendisini faydasız görüyordu. Bang ve Wolf‘un SKT’de kalma nedenin ise Bengi olduğu söyleniyor. Oyunculara takımdan ayrılmayı düşündüğünü anlatan Bengi, üçünün de SKT’den ayrılmasının takıma zarar vereceğini ve oyuncuları kalmaya ikna ettiği belirtiliyor.

LCK’nin en zengin takımlarından biri olan Longzhu Gaming ise 2017 yılında yeni bir kadro kurmak istiyor. Easyhoon‘u transfer etmek isteyen LZ’nin bir diğer hedefi ise Marin. LZ için problem, bu iki oyuncunun da takıma katılmak istememesi. Marin transferinin gerçekleşmemesi halinde LZ’nin bir sonraki hedefinin Duke ya da Ssumday olacağı konuşuluyor. Easyhoon’un transferi ise çok daha olası. LZ takımının alt koridor ikilisinin de Pray ve Gorilla olma ihtimali yüksek.

Inven’de LPL ile ilgili de dedikodu bulunurken, en dikkat çekeni ise Apdo ile ilgili olanıydı. EDG’nin Pawn sakatlandıktan sonra Apdo’ya ciddi bir teklif götürdüğü söylenirken, takımın Koro1 yerine Smeb’i istediği belirtiliyor. Fakat Smeb’in KT’ye transferi EDG’nin planlarını bozdu ve takım Koreli oyuncu tercihinden vazgeçti. Şu an için Apdo’nun EDG’ye transferi de imkansız olarak görülüyor.


LCK 2017 sezonu için dedikodular bu şekilde. SKT’nin üst koridor denemelerine de ligdeki hemen hemen üst koridor oyuncularının katıldığını da ekleyelim. Lig ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir