League of Legends League of Legends Haberleri

2018 LCK Bahar Sezonu’nda playoff oynayacak takımlar belli oldu

LCK’in bahar sezonunun lig aşaması bugün oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. Sezon başından beri sıkıntılar çeken SKT, playofflara kalma başarısını gösterirken ROX Tigers hayal kırıklığı yaşadı ve finallerin dışında kaldı.

Günün ilk karşılaşmasında playofflar için galip gelmek zorunda olan SKT ile ligin son sırasındaki Kongdoo Monster karşılaştı. İlk maçta erken oyunda etkili Xayah ve Taliyah gibi şampiyonlara yönelen SKT, harita üzerinde oldukça hareketli bir oyun tarzı ortaya koydu ve üst koridor ile alt koridorda elde ettiği avantajları haritanın geneline iyi yaydı. KDM’in de oldukça kötü bir performans ortaya koymasının yardımıyla oyun yalnızca 27 dakika sürdü ve SKT playoffların bir maç uzağına geldi. İlk maçta sıkıntı çektiği Taliyah karşısında LeBlanc seçen KDM, ikinci maça oldukça hızlı başladı. Kendisine uygulanan tarifenin aynısını rakibine uygulayan Edge, Faker’a rahat vermedi ve aldığı skorları takımına yardım ederek kullandı. Aynı zamanda Fiora’yla da ayrık ittirme uygulayan KDM, SKT’yi köşeye sıkıştırdı. KDM ilk maçtakine benzer bir şekilde hiç uzatmadan durumu 1-1’e getirerek izleyenlere “Acaba?” dedirtti.

Faker son maçta geçtiğimiz haftalarda da yöneldiği Anivia’yı aldı. Alt koridora da Varus seçip yanına Alistar’ı koyan SKT, KDM’in ormanda seçtiği Zac tercihine adeta nefes aldırmadı. Fiora’yla ayrık ittirme yoluna giden KDM, oyunu biraz uzatmayı başarsa da 35 dakika sonunda kazanan ve playofflarda oynama şansını elde eden SKT oldu.

Günün ikinci karşılaşması KT Rolster ve Afreeca Freecs arasındaki bir gösteri maçı niteliğindeydi. İki takımın da playofflara nereden başlayacağı belliydi ancak yine de KT, rakibine hiç acımadı. İlk maçta yavaş yavaş metadan düşen Ryze tercihinde bulunan ve şampiyonla harika bir oyun çıkaran Uchal’ın da etkisiyle ne objektiflerde ne de altın farkı konusunda rakibine hiç taviz vermeden büyük bir avantaj elde etti. Ancak oyunu kapatmakta biraz zorlandı. 40 dakika süren karşılaşmada rakibinin tüm kulelerini yıkan KT, rahat bir galibiyet aldı.

İkinci maç, KT açısından ilkinden bile rahat geçti. Ormana Lee Sin, alt koridora ise Xayah-Rakan seçen KT, rakibine skor ve kule vermeden kusursuz diyebileceğimiz bir oyun sonunda galip geldi ve ligin son maçından mutlu ayrıldı.

LCK’in 31 Mart’ta başlacak playoff heyecanının tablosu ise şu şekilde oluştu:

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir