League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2018 Yaz Mevsimi şampiyonu KT Rolster oldu

Çekişmeli bir seri sonrası Griffin’i 3-2 yenmeyi başaran KT Rolster, LCK 2018 Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu. 

Uzun bir süredir aynı kadroyla devam eden ve sürekli olarak şampiyonluğu hedefleyen KT, sonunda bu amacına kavuştu. Takımın zaferiyle birlikte veteran ormancı Score ise ilk defa LCK kupası kaldırdı. Yedi yıllık kariyeri boyunca ligin en saygı duyulan ismi haline gelen oyuncu da Worlds’e şampiyon olarak gidecek.

Griffin’in mükemmel yükselişi ve Final’e kadar gelişi KT hayranlarını şüpheye düşürse de takım sonunda galip gelmeyi başardı. Fakat bu başarı kolay elde edilmedi. ADC’lerin savaşında Griffin harika oyunuyla KT’den iki maç koparmayı başardı. Kai’Sa ve Urgot’un damga vurduğu seride Griffin neredeyse rakibini dördüncü maçta eliyordu. Mata’nın harika savaş başlatmaları ve Smeb’in takım savaşlarındaki iyi oyunu KT’ye maçı getirdi ve takım seriye tutundu.

Son maçta ise Score’un çaylak ormancı Tarzan’a karşı erken oyunda büyük bir üstünlük kurduğunu gördük. Sonunda takım oyununu çok daha iyi bir şekilde Vadi’ye uygulayan KT, kupaya uzandı ve LCK şampiyonu oldu.

Takımın bu galibiyetiyle Afreeca Freecs’in de Worlds’e katılacağı kesinleşti. Kore’den ikinci takım olarak turnuvaya katılacak AFs’in dışında ligdeki üçüncü katılımcı gauntlet sonucu belirlenecek. Hatırlatalım, efsanevi takım SK Telecom T1’in hala Worlds’e katılma ihtimali bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir