League of Legends League of Legends Haberleri mix

LCK 2020 Bahar Mevsimi 2. hafta 1. gün maçları tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi’nde heyecan 2. hafta maçlarıyla devam etti. Henüz maç kaybetmeyen Afreeca Freecs ve ilk galibiyetini alan Griffin günün kazananları oldu.

LCK Bahar Mevsimi 2. haftası başladı. İlk maçta ligin lideri Afreeca Freecs ve henüz galibiyetle tanışamayan APK Prince karşı karşıya geldi. Afreeca Freecs seriyi 2-1 kazandı ve yoluna emin adımlarla devam etti. Günün ikinci maçında lige istediği başlangıcı yapamayan Griffin ve SANDBOX Gaming karşı karşıya geldi. Bu maçta da gülen taraf 2-1 skor ile Griffin ekibi oldu.

LCK Bahar Mevsimi 2. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Afreeca Freecs | 2 – 1 | APK Prince
  • Griffin | 2 – 1 | SANDBOX Gaming

Afreeca Freecs – APK Prince

1. Maç – İlk kan 8. dakikada APK nişancısı HyBriD’e gitti. İlk ejderi 10. dakikada alan AF, sonrasında alt koridordan 1 skor çıkardı ve altında farkını 2 binlere taşıdı. Oyunun orta safhaları karşılıklı skor ve ejderlerle geçilirken, altın farkı hiç açılmadı. 34. dakikada çıkan takım savaşını iyi oynayıp Baron’u alan taraf AF oldu. 41. dakikada çıkan takım savaşını nişancısı Mystic’in güzel oyunuyla kazanan Afreeca Freecs seride 1-0’a getirdi.

2. Maç – APK alt koridorda Pyke, Morgana üst koridorda ise Soraka oynadı. AF, ilk kanı 6. dakikada almayı başardı. 16. dakikada hem alt hem de üst koridordan skor çıkarmayı başaran APK 2 bin altın öne geçti. 22. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren ekip Baron’u da hanesine yazdırdı ve büyük avantaj elde etti. APK 30 dakikada rakipten 1 oyuncuyu yakalayıp 4. ejder güçlendirmesini de aldı. 35. dakikada Baron’u tekrar alan takım büyük bir avantaj elde etti. Bu avantajla rakibin 3 inhibitörünü de açan APK, yaptığı başarılı takım savaşıyla oyunu kazanmasını bildi ve seriyi 1-1’e getirdi.

3. Maç – Serinin son maçında ilk kan 6. dakikada AF üst koridoru Kiin’e gitti. Ekip 9. dakikada alt koridorda aldığı 2 skorla beraber ilk ejder güçlendirmesine de sahip oldu. 3. ejder güçlendirmesini henüz 23. dakikada alan Afreeca Freecs altın farkına da 8 binlere çıkardı. 28. dakikadaki takım savaşın 1 skor karşılığında katliam yapan AF maçı kazandı ve yoluna kayıpsız etti.

Griffin – SANDBOX Gaming

1. Maç – İlk kan 12. dakikada Griffin’e giderken, aynı dakikada SANDBOX 2. ejder güçlendirmesini aldı. SB 18. dakikada çıkan takım savaşında, üst koridoru Summit’in güzel oyunuyla 2 skor aldı. 23. dakikada 3. ejder güçlendirmesini alan ekip altın farkını 3 bine çıkardı. 29.dakikada 4. ejderha güçlendirmesini alan SB büyük avantaj elde etti. 35. dakikada Baron’u alan SB, hemen sonrasında Kadim Ejdarha güçlendirmesine de sahip oldu. Rakibin 2 inhibitörünü açan takım, yaptığı başarılı takım savaşıyla seride 1-0 öne geçti.

2. Maç – İlk kan 3. dakikada Griffin’e gitti. Ekip ilk ejderini de 6. dakikada aldı. Maçın orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 31. dakikada çıkan takım savaşında rakibinden 3 skor alan Griffin küçük de olsa bir avantaj yakaladı. 35. dakikada SB, 4. ejder güçlendirmesini aldı. Hemen sonra Baron çevresindeki savaşı daha iyi oynayan taraf Griffin oldu ve hanesine 4 skor daha yazdır. 38. dakikadaki takım savaşından da üstün çıkan Griffin seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç – Günün son maçında ilk kan 11. dakikada Griffin’e gitti. 21. dakikada çıkan takım savaşında SB 2 skor aldı. Hemen sonrasında Baron’a başlayan ekip, çıkan savaşta ters pozisyonda kaldı.  Griffin hem 3 skor hem de Baron’u hanesine yazdırarak büyük bir avantaj elde etti. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçilse de, Griffin ejderlerde üstünlük kurdu. 35. dakikada çıkan takım savaşında katliam yapan taraf Griffin oldu. Böylelikle takım mevsimdeki ilk galibiyetini elde etti.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir