League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2020 Bahar Mevsimi 2. hafta 2. gün maçları tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi’nde heyecan 2. hafta 2. gün maçlarıyla devam etti.

LCK Bahar Mevsimi 2. haftası başladı.İkinci günüm ilk maçında KT Rolster ve şampiyonluk adaylarından Faker’li T1 karşı karşıya geldi. T1 seriyi 2-0 kazandı ve haftaya galibiyetle başladı. Günün ikinci maçında henüz yenilgi almayan DragonX ve Hanwha Life Esports karşı karşıya geldi. Bu maçta gülen taraf 2-0 skor ile DragonX oldu ve yoluna kayıpsız devam etti.

LCK Bahar Mevsimi 2. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • KT Rolster | 0 – 2 | T1
  • DragonX | 2 – 0 | Hanwha Life Esports

KT Rolster – T1

1. Maç – İlk kan 10. dakikada T1’den Faker’a gitti.  15. dakikada alt koridordan 2 skor çıkan T1 avantajı eline aldı. KT 17. dakikada Vadinin Alemeti’ne sahip oldu fakat, T1 rakibininin güçlendirmeyi almasına izin vermedi. Henüz 23. dakikada rakibinin 3. ejder güçlendirmesini almasına izin veren KT, oyunda 4 bin altın geriye düştü. 25. dakikada çıkan takım savaşında 3 skor alan T1 hemen sonrası Baron güçlendirmesine sahip oldu. Güçlendirmeyi kullanarak alt ve orta koridor inhibitörünü açan ekip, 30. dakikada 4. ejder güçlendirmesini de alarak altın farkını yaklaşık 10 bine çıkardı. Son takım savaşında 2 skor alan T1 günün ilk maçını 12-3 skorla kazandı.

2. Maç – İlk kan başarılı bir orta koridor baskınıyla KT ekibinden Kuro’ya gitti. Orta koridorda kazandığı avantajı kullanamayan takım, rakibine üst koridorda arka arkaya 4 skor verdi. T1 12. dakikayı 4 bin altın önde geçti. 24. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren takım Baron’u da hanesine yazdırdı. Aldığı güçlendirmeyle hiç geri adım atmayan T1, 26. dakikada yaptığı takım savaşıyla oyunu kazanmasını bildi ve haftaya 2-0’lıl galibiyetle başladı.

DragonX – Hanwha Life Esports

1. Maç – HLE maça uzun süre konuşulacak seçimlerle başladı. Üst koridorda Tryndamere, ormanda Lee sin, orta koridor da Karma ve alt koridorda Soraka,Shen ikilisini tercih etti. Ekip ilk kanı da 3. dakikada alt koridordan çıkarmayı bildi. DragonX 9. dakikada başarılı bir alt koridor baskınıyla 2 skor ve ilk ejder güçlendirmesini aldı. Bu dakikadan itibaren baskını arttıran takım DragonX oldu. Ekip alt koridor ve üst koridorda aldığı skorlarla altın farkını 6 binlere çıkardı. 15. dakikada çıkan takım savaşında 2 skor ve 2. ejder güçlendirmesini alan DRX büyük bir avantaj elde etti. Henüz 21. dakikada kurduğu baskıyla hiç savaşmadan rakibin orta koridor inhibitörünü açtı. 24.dakikada çıkan takım savaşından önde çıkan ekip oyunu uzatmadı ve maçı 11-3 skorla kazandı. DRX böylelikle seride 1-0 öne geçti.

2. Maç – İlk ejder 5. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren DRX’e gitti. 10. dakikada orta koridorda çıkan takım savaşında 2 skor almasına karşılık 1 skor veren ekip bu oyuna da avantajlı başladı. 17. dakikada yine orta koridordan 2 skor çıkan DRX, 3. ejder güçlendirmesini de aldı. 23. dakikada Ejder önünde çıkan takım savaşından avantajlı çıkan taraf DRX oldu. Ekip 4 skor ve 4. Ejder güçlendirmesini aldı. Ejderden sonra Baron güçlendirmesine de sahip olan DRX, orta koridordan kuşatma yapmak istedi. Fakat nişancısı Deft’in yakalanmasıyla kötü pozisyona düşen ekip 4 skor verdi. HLE için bu oyunu uzatma fırsatı da olsa takım daha fazla direnemedi. 29. dakikada çıkan takım savaşında katliam yapan taraf DRX oldu. Maçı 23-10 skorla kazanan takım yoluna kayıpsız devam etti.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir