Haber

LCK 2020 Bahar Mevsimi 2. hafta 4. gün maçları tamamlandı

Riot Games

LCK Bahar Mevsimi 2. hafta 4. gün maçlarıyla devam etti.

Dördüncü günün ilk maçında Afreeca Freecs ve henüz kaybetmeyen DragonX karşı karşıya geldi. DragonX rakibini 2-1 yenerek yoluna kayıpsız devam etti. Günün ikinci maçında orta sıralardan kurtulma mücadelesi veren 2 takım karşılaşltı. Hanwha Life Esports ve SANDBOX Gaming arasındaki mücadeleyi 2-0’lık skorla HLE kazandı.

LCK Bahar Mevsimi 2. Hafta 4. Gün Sonuçları

  • Afreeca Freecs  | 1 – 2 | DragonX
  • Hanwha Life Esport | 2 – 0 | SANDBOX Gaming

Afreeca Freecs – DragonX

1. Maç – İlk kanı alan taraf 10. dakikada Karthus ultisini iyi kullanan Afreeca Freecs’e gitti. Ejder kontorlünü iyi sağlayan DRX 14. Dakikada 2. ejder güçlendirmesini aldı. 26. dakikada çıkan takım savaşında 3 skor alan AF hemen sonrasında Baron güçlendirmesini de sahip oldu. Ekip yaptıpı kuşatmadan 2 skor çıkartarak, rakibin orta koridor inhibitörünü açtı. AF 34. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendirerek Baron’u aldı ve avantaj yakaladı. Hemen sonrasında güçlendirmeyi iyi kullanan ekip 3 skor alarak serinin ilk maçını kazandı.
2. Maç – AF henüz 3. dakikada üst koridordan ilk kanı çıkardı. Üst koridor baskınlarını devam ettiren AF büyük avantaj yakaladı. 11. dakikada üst koridor oyuncusu Kiin 3. skorunu aldı. Bu baskınlara cevabını alt koridordan veren DRX aldığı kule ve skorlarla altında öne geçti. AF 22. dakikada çıkan takım savaşında aldığı 3 skorla avantajı tekrar kendine çevirdi. 30. dakikada çıkan takım savaşını daha iyi oynayan taraf ise DRX oldu. 3 skor alan ekip hemen sonrasında Baron’u da katletti. Güçlendirmeyle birlikte hız kesmeyen ekip 33. dakikada oyunu kazandı ve seriye eşitlik geldi.

3. Maç – Serinin son maçında ilk kan 10. dakikada AF’ye gitti. Maçın erken aşamasında çok skor çıkma ve 22. dakikaya 3-2 AF üstünlüğü ile girildi. 23. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren DRX, 2 kule karşılığında üst koridor inhibitörünü açtı. Bu avantajı hemen Baron alarak ekip aradaki farkı açtı. Baron’dan sonra çıkan takım savaşında katliam alan DRX oyunu tek takım savaşıyla kazanmasını bildi. DragonX böylelikle LCK Bahar Mevsimi’nde kayıpsız liderliğe devam etti.

Hanwha Life Esports – SANDBOX Gaming

1. Maç – İlk kan 8. dakikada  rakibini bire birde kesen SANDBOX üst koridoru Summit’e gitti. 14. dakikada alt koridorda çıkan takım savaşından avantajlı çıkan taraf 3’e 2’lik skor değişimiyle SB oldu. 20. dakikada ejdere başlayan taraf SB oldu. Fakat HLE iyi bir reaksiyon gösterip savaş başlattı ve 1 skor karşılığında katliam yaptı. 23. dakikada HLE rakibini tekrar kötü pozisyonda yakaladı. Bu savaştan da 4 skor alan ekip 23. dakikada Baron’u hanesine yazdırdı. Oyunun sonraki 10 dakikası karşılıklı skorlarla geçilidi. 33. dakikada çıkan takım savaşını SB kazandı ve Baron’u katletti. HLE buna cevap olarak 4. ejder güçlendirmesini aldı. 41. dakikada çıkan takım savaşını iyi oynayan taraf HLE oldu. Böylelikle ekip serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç – İlk kan 4. dakikada SB ormancısı OnFleek’e gitti. Dakika 20’ye SANDBOX skorda 4-0 önde girdi. Bu üstünlüğünü ejderlere yansıtamayan ekip, rakibine 3 ejder verdi. 27. dakikada HLE ormancısı Haru, SB’nin başladığı Baron’u çalarak takımına çok büyük bir avantaj sağladı.  40. dakikada iki takımında 3 ejderi vardı. 4. ejder güçlendirmesi için çıkan savaşta iki takımda ikişer skor verdi. Daha iyi pozisyonda olan HLE 4. ejder güçlendirmesini alan taraf oldu. Bu güçlendirmeyi Baron savaşında da kullanan ekip  savaşı ve seriyi kazandı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.