League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2020 Bahar Mevsimi 3. hafta 2. gün maçları tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi 3. hafta 2. gün maçlarıyla devam etti.

Günün ilk maçında orta sıralarda mücadele eden 2 ekip karşı karşıya geldi. Griffin ve DAMWON Gaming mücadelesinde kazanan taraf 2-1 ile DAMWON oldu. Günün ikinci maçında son sıradaki 2 takım KT Rolster ve APK Prince karşılaştı. Gülen taraf 2-0 ile APK oldu. Böylelikle LCK Bahar mevsiminde galibiyet alamayan tek takım kaldı.

LCK Bahar Mevsimi 3. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Griffin | 1– 2| DAMWON Gaming
  • KT Rolster | 0 – 2 | APK Prince

Griffin – DAMWON Gaming

1. Maç – Günün ilk maçına iyi başlayan taraf Griffin oldu. İlk kanı henüz 5. dakikada dökmeyi başaran ekip, 11. dakikada ilk ejderini de aldı. 20. dakikada 5-0 önde giren Griffin 3. ejder güçlendirmesini aldı. 24. dakikada çıkan takım savaşını iyi oynayan taraf Griffin oldu. 4. ejder güçlendirmesini yanında 3 skor alan takım hemen sonrasında Baron’u da aldı. Güçlendirmelerle beraber yapılan kuşatmayı iyi savunan DAMWON, rakip nişancıyı yakaladı. 31. dakikada Kadim Ejderha önünde çıkan savaşı daha iyi oynayan taraf Griffin oldu. Kadim Ejderhayı’da alan ekip büyük bir avantaj yakaladı. Avantajı iyi kullanan Griffin 34. dakikada 4 skor alarak maçı kazanmasını bildi.

2. Maç – DAMWON ikinci maça iyi başladı. İlk kanı 6. dakikada döken ekip hemen sonrasında ilk ejderi de aldı. Griffin 12. dakikada ilk ejderini alarak ejder sayısını eşitledi. DAMWON rakibinin görüş eksikliklerini çok iyi değerlendirdi. 25. dakikada hiçbir savaş yapmadan önce 3. ejderini daha sonra ise rakibin ormancısını yakaladı. Bu avantajı Baron alarak kullanan DAMWON 8 bin altın öne geçti. Baron güçlendirmesi ile başarılı bir savaş yapan ekip 4 skor aldı ve oyunu 28. dakikada kazanmasını bildi. Böylelikle seri 3. maça taşındı.

3. Maç – Serinin son maçında ilk kan henüz 3. dakikada çıkan takım savaşında DAMWON’a gitti. Devam eden savaşta 3 skor daha alan ekip oyun başında büyük bir avantaj yakaladı. Griffin 14. dakikada üst koridordan çıkardığı 2 skor ile oyuna tutunmaya çalıştı. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçilirken DAMWON 26. dakikada 3. ejderini aldı. 28. dakikada rakibini ormanda kötü pozisyonda yakalayan ekip DAMWON oldu. 1 skor karşılında katliam yapan ekip tek takım savaşıyla oyunu kazanmasını bildi. DAMWON böylelikle seriyi 2-1 kazandı.

KT Rolster – APK Prince

1. Maç – İlk kan 6. dakikada APK ormancısı Flawless’e gitti. Rakibin görüş eksikliğini değerlendiren KT ilk ejderini 7. dakikada aldı. 9. dakikada Vadinin Alemeti’ni de alan KT, avantajı eline aldı. Oyunun orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçilirken APK 23. dakikada 3. ejder güçlendirmesini aldı. 29. dakikada 4. güçlendirme için ejdere başlayan APK, rakip ormancıya engel olamadı ve ejderi çaldırdı. 34. dakikada KT’de 3. ejderini alarak güçlendirme sayısını eşitledi. 35. dakikada APK, Baron çevresinde daha iyi konumlanarak önce Baron’u aldı daha sonra 4 skor alarak büyük bir avantaj yakaladı. 39. dakikada 2 takımda 4. ejder güçlendirmesi için savaştı ve kazanan taraf APK oldu. Önce 4. ejderini alan ekip daha sonra 3 skor alarak maçı 40. dakikada bitirdi.

2. Maç – Serinin ikinci maçında ilk ejderi alan taraf 7. dakikada KT oldu. İlk kanı da 12. dakikada döken ekip maça iyi başladı. Objektif kontrolünü daha iyi sağlayan taraf APK oldu ve 22. dakikada ejder sayıları eşitlendi. APK 28. dakikada 3. ejderini de alarak avantaj kazandı. 29. dakikada çıkan takım savaşında 4 skor alan ekip altın farkını açmaya başladı. 31. dakikada Baron’u alan APK yaptığı başarılı kuşatmada 3 skor almasını bildi ve oyunu 34. dakikada kazandı. APK böylelikle mevsimdeki ilk galibiyetine ulaşırken, KT henüz galibiyet göremedi.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir