LCK 2020 Yaz Mevsimi'nde 2. hafta 4. gün maçları tamamlandı League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2020 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta 4. gün maçları tamamlandı

Dünya’nın en büyük League of Legends liglerinden birisine sahip olan Kore’de 2020 LCK 2. hafta 4. gün karşılaşmaları tamamlandı.

2020 LCK Yaz Mevsimi’nde 2. hafta 4. günü geride bıraktık. Mevsimin en dominant performanslarını izlediğimiz bu günde, iki seride de üçüncü maçı görme fırsatımız olmadı. İlk seri, SeolHaeOne Prince karşısında gösterdiği üstün performans ile birlikte Gen.G kazanmayı başardı. İkinci seride ise aşırı dominant bir oyun oynayan DAMWON Gaming, KT Roslter’ı darmaduman ederken Yaz Mevsimi’ndeki ikinci beşte beşi görmemizi de sağladı.

LCK 2020 Yaz Mevsimi 2. Hafta 4. Gün Sonuçları:

  • SeolHaeOne Prince| 0 – 2 | Gen.G
  • KT Rolster | 0 – 2 | DAMWON Gaming

 

SeolHaeOne Prince – Gen.G 1.Maç

Günün ilk karşılaşmasında vadiye inen Gen.G’nin kadrosu Rascal, Clid, Bdd, Ruler ve Life’dan oluştu. Takım, kompozisyonunda Ornn, Trundle, Taliyah, Ashe ve Braum şampiyonlarına yer verdi.

Vadinin diğer tarafında yer alan SeolHaeOne Prince ise ikssu, Kuma, Mickey, HyBriD ve Secret beşlisi ile sahaya indi. Takımın şampiyon tercihleri ise Mordekaiser, Rek’Sai, Syndra, Aphelios ve Lulu’dan oluştu.

28 dakika süren, günün ilk karşılaşmasında baştan sonra bir Gen.G üstünlüğüne şahit olduk. Bireysel ve takım performansı olarak rakibinden oldukça yüksek bir performans gösteren takım, objektif kontrollerinde ve takım savaşlarında ortaya iyi işler koyarak zaferi elde eden taraf oldu. Maçın adamı olarak ise 8/0/7’lik bir Taliyah performansı sergileyen Bdd seçildi.

SeolHaeOne Prince – Gen.G 2.Maç

Serinin ikinci maçında sadece SeolHaeOne Prince tarafında gerçekleşti. Takım, orta koridorda Mickey yerine Keine ile sahaya indi. SeolHaeOne Prince’in ikinci karşılaşma için kurduğu kompozisyon Renekton, Trundle, Zoe, Aphelios ve Nautilus’dan oluştu.

İlk karşılaşmanın galibi Gen.G ise şampiyon tercihlerini Karma, Lee Sin, Twisted Fate, Ezreal ve Tahmn Kench’den yana kullandı.

Toplam 26 dakika süren, serinin ikinci karşılaşması bir kez daha Gen.G’nin üstünlüğü ile geçti. Harita kontrolünde, objektif üstünlüğünde ve takım savaşlarında rakibinden daha üstün bir performans ortaya koyan takım, seriyi üçüncü maça götürmeden kazanmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu ise 4/0/8’lik Twisted Fate performansı ile Bdd oldu.

KT Rolster – DAMWON Gaming 1. Maç

Günün ikinci serisinin ilk karşılaşmasında KT Roslter, Smeb, bonO, Kuro, Aiming ve Tusin’den oluşan kadrosuyla vadiye indi. Takımın kompozisyonu Ornn, Trundle, Lulu, Aphelios ve Yuumi’den oluştu.

Mücadeledeki diğer takım olan DAMWON Gaming ise Nuguri, Canyon, ShowMaker, Ghost ve BeryL beşlisi ile seriye başladı. Takım, şampiyon tercihlerini ise Sett, Fiddlesticks, Jayce, Ezreal ve Bard’dan yana kullandı.

Sadece 23 dakika süren, serinin ilk karşılaşması ciddi bir DAMWON Gaming üstünlüğü ile geçti. Rakiplerine neredeyse hiç şans tanımayan ekip, hızlı bir galibiyet ile maçı kapatmayı başardı. Maçın adamı ise 2/1/9’luk Fiddlesticks performansı ile Canyon oldu.

KT Rolster – DAMWON Gaming 2. Maç

Serinin ikinci karşılaşmasında herhangi bir oyuncu değişikliği yaşanmadı. İlk maçı kaybeden KT Rolster, Mordekaiser, Jarvan V4, Galio, Kalista ve Taric’ten oluşan bir kompozisyon kurdu.

DAMWON Gaming’in şampiyon tercihleri ise Sett, Trundle, Kassadin, Senna ve Maokai’den oluştu.

2020 LCK Yaz Mevsimi’nin en kısa maçını izlediğimiz bu karşılaşma sadece 21 dakika sürdü. Mevsimin değil, neredeyse LCK’in en dominant performanslarından birisini izlediğimiz bu karşılaşma da mevsimin ikinci beşte beşini de ShowMaker sayesinde görmeyi başardık. Oldukça dominant bir performans ortaya koyan DAMWON Gaming, seriyi üçüncü maça uzatmadan adını günün galipleri arasına yazdırmayı başardı. Maçın adamı ise 2/1/15’lik Maokai performansı ile BeryL oldu.

Böylece 2020 LCK Yaz Mevsimi 2. hafta 4. gün karşılaşmaları tamamlandı. Hafta, yarın gerçekleşecek DragonX – Afreeca Freecs ve T1 – SANDBOX Gaming karşılaşmaları ile devam edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir