LCK 2020 Yaz Mevsimi'nde 6. hafta 4. gün maçları tamamlandı League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2020 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta 4. gün maçları tamamlandı

Dünya’nın en büyük League of Legends liglerinden birisine sahip olan Kore’de 2020 LCK 6. hafta 4. gün karşılaşmaları tamamlandı.

  2020 LCK Yaz Mevsimi’nde 6. hafta 4. günü geride bıraktık. SeolHaeOne Prince – SANDBOX Gaming ve KT Rolster – Team Dynamics karşılaşmalarını izlediğimiz günün ilk serisinde üçüncü maçı göremedik. SANDBOX Gaming, ligin sonundaki rakibini alt ederek bir puanı cebine koydu. Günün ikinci serisinde ise KT Roslter, 1-0 geriden geldiği seride üst üste iki maç kazanarak günün galiplerinden birisi olmayı başardı.

LCK 2020 Yaz Mevsimi 6. Hafta 4. Gün Sonuçları:

SeolHaeOne Prince| 0 – 2 | SANDBOX Gaming

KT Rolster| 2 – 1 | Team Dynamics

 

SeolHaeOne Prince – SANDBOX Gaming 1. Maç

Günün ilk karşılaşmasında vadiye inen takımlardan SeolHaeOne Prince’in kadrosu ikssu, Kuma, Mickey, HyBrid ve Secret’dan oluştu. Takım, şampiyon tercihlerini Gnar, Olaf, Galio, Ezreal ve Braum’dan yana kullandı.

Vadinin diğer tarafındaki SANDBOX Gaming ise Summit, OnFleek, Fate, Route, GorillA beşlisi ile rakibinin karşısına dikildi. Takım, kompozisyonunu Jayce, Lee Sin, LeBlanc, Kalista ve Nautilus şampiyonlarından oluşturdu.

Günün ilk karşılaşması 26 dakikada tamamlandı. SANDBOX Gaming, kendilerince sinir bozucu bir ilk kan vermiş olsalar da karşılaşmanın geri kalanını net bir üstünlük ile geçirdiler. Rakibine hiçbir konuda şans tanımayan SANDBOX Gaming, seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Maçın en değerli oyuncusu olarak 2/0/16’lık LeBLanc performansıyla FATE seçildi.

SeolHaeOne Prince – SANDBOX Gaming 2. Maç

Serinin ikinci karşılaşmasında bir oyuncu değişikliği yaşanmadı. İlk maçı kaybeden SeolHaeOne Prince, ikinci maç için Volibear, Nidalee, LeBlanc, Kai’Sa ve Alistar’dan oluşan bir kompozisyon kurdu.

Günün ilk kaşılaşmasını kazanarak seride öne geçen SANDBOX Gaming ise Kennen, Olaf, Sylas, Ezreal, Leona şampiyonları ile vadiye indi.

Serinin ikinci karşılaşması tam 45 dakika sürdü. İlk maçtaki dominasyonun aksine oldukça çekişmeli bir mücadele izlediğimiz karşılaşmada takımlar oyun sonuna dek birbirlerine üstünlük kuramadı. Oyun sonuna dek 2,000’in üstüne çıkmayan altın farkının olduğu karşılaşmanın galibini belirleyen olay, son takım savaşı oldu. SANDBOX Gaming, başarılı takım savaşının ardından oyunu bitirerek serinin galibi olmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu ise 1/3/14’lük Leona performansı ile GorillA oldu.

KT Rolster – Team Dynamics 1. Maç

Günün ikinci serisinde karşı karşı gelen takımlardan KT Rolster, SoHwan, bonO, Kuro, Aiming, TusiN beşlisi ile vadiye indi. Takımın kompozisyonu Vladmir, Lee Sin, Ekko, Kalista ve Sett şampiyonlarından oluştu.

Vadideki diğer takım olan Team Dynamics’in kadrosunda Rich, Beyond, Kuzan, deokdam ve GuGer yer aldı. Takım kompozisyonunda Kennen, Trundle, Azir, Ashe ve Pantheon şampiyonlarını tercih etti.

Serinin ilk maçı 29 dakika sürdü. Ligde eşitlik bozacak olan serinin ilk karşılaşmasında KT Rolster felaket kötü bir oyun sergiledi. Öyle ki maçı, Team Dynamics’in kazandığındansa KT Rolster’ın kaybettiğini düşünüyorum. Birbirinden kötü birkaç hamlenin sonucunda KT, seride 1-0 geri düştü. Maçın en değerli oyuncusu, 3/1/6’lık Kennen performansı ile Rich oldu.

KT Rolster – Team Dynamics 2. Maç

Serinin ikinci karşılaşmasında herhangi bir oyuncu değişikliği yaşanmadı. İlk maçın mağlubu KT Rolster, ikinci karşılaşma için Wukong, Olaf, Corki, Aphelios ve Karma’dan oluşan bir kompozisyon kurdu.

Seride öne geçmeyi başaran Team Dynamics’in kompozisyonunda ise Renekton, Nidalee, Azir, Ashe ve Pantheon şampiyonları yer aldı.

Serinin ikinci karşılaşması 32 dakikada bitti. Oyun sonuna dek oldukça yakın geçen karşılaşmada altın üstünlüğü genel olarak Team Dynamics’de oldu. Maçın kazananı, diğer birçok maçta olduğu gibi bir takım savaşı ile belirlendi. Bu takım savaşını iyi oynayan taraf olmayı başaran KT Rolster, durumu eşitlemeyi başardı. Maçın en değerli oyuncusu olarak 2/0/6’lık Olaf performansı ile bonO seçildi.

KT Rolster – Team Dynamics 3. Maç

Günün son karşılaşmasında takımlardan bir oyuncu değişikliği sesi gelmedi. İkinci maçı kazanarak durumu eşitleyen KT Roslter, son karşılaşma için Kennen, Olaf, Zoe, Ashe ve Lulu’dan oluşan bir kompozisyon kurdu.

İkinci maçın mağlubu Team Dynamics’in şampiyon tercihleri ise Jayce, Sejuani, Lucian, Heimmerdinger ve Senna’dan oluştu.

Seriyi bitiren karşılaşma tam 34 dakika sürdü. Bir öncekilerden pek farklı bir maç izlemedik. Eşit giden bir karşılaşmanın sonucunu bir kez daha son takım savaşı belirledi. Bu savaşı kazanmayı başaran KT Rolster, serinin galibi olmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu ise 4/2/3’lük Kennen performansı ile SoHwan oldu.

Böylece 2020 LCK Yaz Mevsimi 6. hafta 4. gün karşılaşmaları tamamlandı. Lig, 30 Temmuz, Periembe günü gerçekleşecek Afreeca Freecs – Hanwha Life Gaming ve DRX – DAMWON Gaming karşılaşmaları ile devam edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir