LCK, 2021 yılında franchising sistemine geçiş yapacak League of Legends League of Legends Haberleri

LCK, 2021 yılında franchising sistemine geçiş yapacak

Riot Korea’nın açıklamalarına göre LCK, 2021 yılında franchising sistemine geçiş yapacak.

Avrupa ligi LEC, Kuzey Amerika ligi LCS ve Çin ligi LPL’den sonra LCK de artık franchising sistemine geçiş yapacak. Riot Korea’nın yaptığı açıklamalara göre LCK, 2021 yılı itibariyle eski sisteme elveda diyor.

“2021’de LCK’de, hayranların, oyuncuların ve takımların uzun süreli bir yakınlık kurabileceği bir ortam yaratabilecek, uzun süreli partnerlik modelini uygulamayı düşünüyoruz”  diye bir açıklama yaptı Riot Korea. Ardından “Bu değişiklikle beraber LCK’in yeterliliğini arttırmayı ve en sonunda da, tüm katılımcılar için daha tatmin edici bir deneyim yaratmayı amaçlıyoruz” diye ekledi.

Franchising sistemine geçilmesi ile birlikte hali hazırda var olan yükselme ligi, yerini akademi ligine bırakacak. Yeni sistemde kendine yer bulan takımlar artık lig düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalmayacaklar.

LCK’in websitesinde gerekli açıklamalar, biz oyuncuların bilgisine sunuldu. Açıklanan bilgilere göre yeni sistemde oyuncu maaşlarına bir alt sınır getirilecek. Oyuncuların maaşları yıllık 60 milyon Won yani aşağı yukarı 49,000 doların aşağısına inmeyecek.

2021’de ligde yer alacak takımlar, yapılacak görüşmeler sonrası belirlenecek. 19 Haziran’da başvurular başlayacak ve görüşmeler Ağustosa kadar devam edecek. Yeni sistemde mücadele edecek takımlar, Eylül ayında duyurulacak.

LCK’in de katılımıyla beraber tüm Major League of Legends bölgeleri franchising sistemine geçmiş olacak. Amerika ligi LCS ve Çin Ligi LPL, 2018 senesinde, Avrupa ligi LEC ise 2019 senesinde bu sisteme geçiş yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir