League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’in 5. haftası ikinci gün karşılaşmalarıyla devam etti

LCK’de beşinci haftanın ikinci gününde Jin Air Greenwings, Afreeca Freecs’i rahat geçerken ROX Tigers, güzel bir performansla MVP engelini aştı.

Gün başlarken üst sıraları zorlayan AFS için her maç playoff yolunda büyük önem taşıyordu. JAG karşısında son haftalardaki güzel gidişatına devam etmek isteyen ekip, beklenenin çok altında bir performans ortaya koydu. İlk karşılaşmada Grace’in erken safhada harita üzerinde yaptığı rotasyonlara karşı koymakta zorlanan AFS, Teddy’nin de kartopu etkisine bağlamasıyla oldukça zorlu anlar geçirdi. Rakibinin tek bir kulesini bile yıkamayan AFS, JAG karşısında ezici bir mağlubiyet alarak ilk maçta hayal kırıklığı yaşadı.

JAG, ikinci maçta da dominant performansını sürdürdü. Uyguladığı üstün makro oyunla rakip kuleleri bir bir indirip üç ejderha alan JAG, Teddy’nin Varus’unu oyun geç aşamaya gelmeden kullanmayı iyi başardı. Ligimiz takımlarına ders niteliğinde bir Varus oyunu çıkaran ekip, ilk maçta olduğu gibi yine hiç kule kaybetmeden AFS’in Nexus’unu yıktı ve seriyi 2-0 kazanarak ligdeki dördüncü galibiyetini aldı.

LCK’de günün ikinci karşılaşmasında alt sıralara demir atan MVP, orta sıralardan kurtulmaya uğraşan ROX karşısına çıktı. ROX, ilk maçta Alamet dışında hiçbir global görevi rakibine bırakmadı. Lava’nın Ekko’sunu çok iyi kullanan ve Key’in Thresh tercihinden de güzel verim alan ROX, avantajı oyunun başından ele geçirdi. Rakibinin Zac seçimini de gerçek anlamda boşa çıkardı. Sonuç olarak ise günün ilk serisine benzer bir şekilde kule bile kaybetmeden maçı kapatmayı başardı.

Serinin ikinci maçında ROX’un üstün performansı vadideki yerini korudu. Orman metasında bu sezon pek sık rastlamadığımız Nidalee tercihini yapan ROX, bu şampiyonun yanına Zoe’yi de ekleyerek güçlü bir dürtme kompozisyonu oluşturdu. Haritadaki hiçbir global görevi yine kaptırmayan ve ilk maçta olduğu gibi kule dahi kaybetmeyen ekip, 36 dakika sonunda vadiden galip ayrılan taraf oldu ve seriyi 2-0 kazanarak beşinci galibiyetini aldı.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir