League of Legends League of Legends Haberleri

LCK Bahar Mevsimi 1. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçların ardından LCK Bahar Mevsimi resmen başlamış oldu.

Corona virüsüne karşı büyük önlemlerin alındığı LCK’de açılış maçı mutlak favori ve son şampiyon SK Telecom T1 ve Damwon Gaming arasında oynandı. Devlerin mücadelesinde gülen taraf 2-1’lik skorla SK Telecom T1 oldu. Günün ikinci maçında ligin köklü ekiplerinden KT Rolster ve Gen.G karşı karşıya geldi. İlk maçı kaybetmesine rağmen pes etmeyen Gen.G, mevsime galibiyetle başladı.

LCK Bahar Mevsimi 1. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • SK Telecom T1 | 2 – 1 | Damwon Gaming
  • KT Rolster | 1 – 2 | Gen.G

SK Telecom T1 – Damwon Gaming

1. Maç – Maçta ilk ejderi alan taraf 7. dakikada DWG oldu. 10. dakikada SKT’den Effort’u yakalayan Hoit takımına ilk kanı kazandırdı. İlk kandan aldığı avantajı büyütmek isteyen DWG 12. dakikada Vadinin Alameti’ne başladı fakat SKT’nin ormancı Cuzz Alamet’i çalmayı başardı. Devam eden takım savaşında karşı takımdan 2 kişiyi öldüren SKT, erken oyun avantajını elde etti. Bu avantaja karşılıklı skor ve ejderlerle cevap veren DWG, 28. dakikadaki takım savaşında SKT’den 4 kişiyi öldürdü ve Baron güçlendirmesine sahip oldu. 36. dakikada çıkan takım savaşında karşı takımdan 4 kişiyi öldüren DWG, orta koridor inhibitörünü açıp Nexus kulelerine dayansa da SKT üyeleri doğup oyunun bitmesine engel oldu. 40. dakikada tekrar takım savaşı kazanan DWG serinin ilk maçını kazanmasını bildi.

2. Maç – İlk kanı, henüz 4. dakikadaki ormancı baskınıyla SKT’nin yeni transferi Roach aldı.  İlk ejderi ise 7. dakika DWG ormancısı Canyon takımının hanesine yazdırdı. Oyunun orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 33. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren DWG, Baron’u alarak avantaj sağlasa da buna cevap olarak SKT 4. ejderi alarak duruma eşitlik getirdi. Hemen sonra çıkan takım savaşında SKT karşı takımdan 4 kişiyi öldürdü. 45. dakikada aynı senaryo yeniden yaşandı fakat bu sefer roller değişti. Baronu alan taraf SKT olurken Kadim Ejdarha’yı DWG aldı. Takım savaşında iyi pozisyon alan SKT maçı kazandı ve seriyi son maça taşıdı.

3. Maç – SKT maça koridor değişikliği yaparak başladı. Faker üst koridorda Tristana oynarken, Roach orta koridorda Sett oynadı. İlk ejderi rakibine kaptıran SKT, ilk kanı 9. dakikada üst koridordan aldı. Oyunun orta safhası karşılıklı skorla geçilse de DWG yine rakibin görüş eksikliğini değerlendirip 29. dakikada Baron’u aldı. SKT de buna cevap olarak 4. ejderi hanesine yazdırdı. 41. dakikada çıkan takım savaşını daha iyi oynayan SKT önce Kadim Ejderha’yı ardından Baron’u aldı. 2 güçlendirmeyi de iyi kullanan ekip, LCK Bahar Mevsimi’ndeki ilk maçında galibiyete uzandı.

KT Rolster –  Gen.G

1. Maç – Maça hızlı başlayan ekip Gen.G oldu. Henüz 4. dakikada alt koridordan 2 skor çıkardılar. Avantajını kullanamayan Gen.G ilk ejderi ve Vadinin Alameti’ni KT Rolster ormancısı Bono’ya kaptırdı. Erken oyunda karşılıklı skorların alındığı maçta henüz 17. dakikada KT 3. ejder güçlendirmesini de aldı. Ormancısının etkili oyununu kullanan KT, 27. dakikada Baron’u aldı ve büyük avantaj elde etti. Hemen ardından güçlendirmeyi çok iyi kullanan takım harika bir takım savaşıyla oyunu kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç – İkinci maç başında uzunca bir süre skor alınmadı. Dakika 7’de ilk ejderi alan taraf Gen.G olurken ilk kan, Clid’e gitti. 23. dakikada 3. ejderini alıp başarılı bir takım savaşı yapan ekip, hemen sonrasında Baron’u da alarak çok büyük bir avantaj elde etti. Arkasına aldığı rüzgarı iyi kullanan Gen.G, henüz 26. dakikada rakibine hiç skor vermeden maçı kazandı ve seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç – Serinin son maçında ilk ejderi alan taraf Gen.G oldu. 8. dakikada üst koridorda çıkan takım savaşında 2 skor olan takım oyun başında avantaj elde etti. KT rakibin avantajını kullanmasına izin vermese de 27. dakikada kaybettiği takım savaşıyla rakibine 2 skor ve Baron’u verdi. Baron güçlendirmesiyle 2 inhibitör açan Gen.G, alt koridorda yaptığı takım savaşıyla maçı ve  LCK Bahar Mevsimi’nde ilk günün son maçını kazanmayı bildi.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir