League of Legends League of Legends Haberleri

LCK Bahar Mevsimi 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi’nde 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı. SANDBOX Gaming ve Afreeca Freecs, ikinci günün galipleri oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. hafta 2. gün ilk maçında SANDBOX Gaming ve ligin yeni ekibi APK Prince karşı karşıya geldi. SANDBOX Gaming, çaylak ekip karşısında zorlanmadı ve  2-0‘lık skor ile seriyi kazandı. Günün ikinci maçında VFŞL’den de tanıdık isimlerin bulunduğu Griffin ve Afreeca Freecs karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmadan da galip ayrılan taraf 2-0 ile Afreeca Freecs oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • SANDBOX Gaming | 2 – 0 | APK Prince
  • Griffin | 0 – 2 | Afreeca Freecs

SANDBOX Gaming – APK Prince

1. Maç – Maça hızlı başlayan SB, 4. dakikada ormancısının üst koridor baskınıyla ilk kanı aldı. Hızını hiç kesmeyen takım ilk ejderi ve Vadinin Alameti’ni alarak 11. dakikada altın farkını 4 bin civarına çıkardı. Desteği GorillA ve ormancısı OnFleek’in etkili oyunlarıyla 18. dakikada inhibitör kulesini açıp 3. ejderini alan SB, çok büyük bir avantaj yakaladı. Altın farkını iyi değerlendiren ekip 21. dakikada yaptığı başarılı takım savaşıyla serinin ilk maçını LCK ortalamasının çok altında bir süreyle kazandı.

2. Maç – İlk kan, orta koridorunun yardımıyla SB nişancısı Leo’ya gitti. Yine OnFleek’in baskınlarıyla öne geçen ekip henüz 4. dakikada 2 bin altın fark yakaladı. 11. dakikada hem Vadinin Alameti’ni hem de 2. ejderini alan SB, altın farkını 4 binlere çıkardı. 21. dakikada Baron’u ve 4. ejder güçlendirmesini hanesine yazdıran ekip orta koridor inhibitörünü açtı. 28. dakikada yaptığı takım savaşıyla katliam yapan Sandbox Gaming, LCK’nin yeni üyesi APK Prince’e hiç fırsat tanımadı. SB böylelikle mevsime 2-0’lık rahat bir galibiyetle başlamış oldu.

Griffin – Afreeca Freecs

1. Maç – 7. dakikada başarılı bir takım savaşı yapan Afreeca Freecs ilk kanın ve ejderin sahibi oldu. Henüz 16. dakikada 3. ejder güçlendirmesini alan ekip büyük bir avantaj elde etti. 23. dakikadaki takım savaşında 3 skor çıkaran Griffin oyunda eşitliği sağladı ve rakibinin 4. ejderi almasına izin vermedi. 36. dakika çıkan takım savaşında katliam yapıp Baron’u alan taraf Griffin de olsa 4. ejder güçlendirmesini AF aldı ve maçtaki denge devam etti. 45. dakikada rakibin görüş eksikliklerini değerlendiren AF önce Kadim Ejdarha’yı sonrasında Baron’u hanesine yazdırdı. Arkasına aldığı rüzgarı iyi değerlendiren AF, 51 dakika sonunda galibiyete ulaştı ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç – Alt koridorda Rumble oynayan AF’nin desteği Jelly, ilk kanı 7. dakikada takımına kazandırdı. Erken oyunda karşılıklı skorların alındığı maçta ilk ejderi 9. dakikada AF ekibi aldı. 28. dakikada Rumble ultisi ile Baron’u çalmayı başaran Jelly, takımına çok büyük bir avantaj sağladı. Bu avantajı iyi kullanamayan AF, Griffin’e 4 skor verdi ve maça yeniden denge geldi. 32. dakikadaki takım savaşında AF, nişancısı Mystic’in güzel oyunuyla 4. ejdere sahip oldu ve katliam yaptı. Hemen ardından Baron’u da alan ekip oyunu kazandı ve LCK Bahar Mevsimi’nde ilk haftayı galibiyetle kapadı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir