League of Legends League of Legends Haberleri mix

LCK Bahar Mevsimi 1. hafta 3. gün maçları tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi’nde 1. hafta 3. gün maçları tamamlandı. Hanwha Life Esports ve DragonX, üçüncü gün maçlarının kazananları oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. hafta 3. gün ilk maçında Hanwha Life Esports ve lige galibiyetle başlayan T1 karşı karşıya geldi. Hanwha Life Esports, Faker’li SKT’yi 2-1 yenmeyi başardı ve lige galibiyetle başladı. Günün ikinci maçında DragonX ve mevsimin ilk gününde istediğini elde edemeyen KT Rolster karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmadan da galip ayrılan taraf 2-1 ile DragonX oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. Hafta 3. Gün Sonuçları

  • Hanwha Life Esports | 2 – 1 | SK Telecom T1
  • DragonX  | 2 – 1 | KT Rolster

Hanwha Life Esports – SK Telecom T1

1. Maç – İlk kanı almak isteyen SKT, henüz 3. dakikada alt koridor kulesini altında savaştı ve rakibine 2 skor verdi. HLE, ilk ejderi rakibine kaptırsa da 6. dakikada üst koridordan çıkardığı 2 skor sayesinde 2 bin altın öne geçti. Oyunun orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 33. dakikada çıkan takım savaşında HLE, üst koridoru Cuvee’nin güzel oyunuyla 4. ejderi hanesine yazdırdı ve avantajı eline aldı. Hemen sonraki takım savaşında 2 skor çıkaran HLE Baron’u aldı. Güçlenlendirmeyi iyi kullanan ekip 37. dakikada 4 kişiyi öldürüp serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç –  SKT 2. maçta üst koridorda oyuncu değişikliğine giderek Roach yerine Canna’yı tercih etti. Oyunun ilk dakikaları sakin geçerken, 12. dakikada çıkan takım savaşında 2 skor ve ejderi alan taraf SKT oldu. Faker’ın 23. dakikada aldığı 3 skordan sonra Baron’u da alan ekip hiç hız kesmeden rakibin 2 inhibitörünü açtı. Rakibin farkı kapatsana izin vermeyen SKT, 29. dakikada oyunu bitirerek seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç – İlk kan 3. dakikada SKT’den Faker’a gitti. Rakibin görüş eksikliğini değerlendiren HLE, ilk ejderi 6. dakikada aldı. Oyunun orta safhasında karşılık skor ve ejderler alınırken 31. dakikadaki Baron savaşı belirleyici oldu. Takım savaşını iyi oynayan HLE, rakipten 4 kişiyi öldürdü ve Baron’u aldı. Hemen ardından 4. ejderi de hanesine yazdıran ekip büyük bir avantaj elde etti. 38. dakikada HLE’nin başladığı Baron’u SKT ormancısı Cuzz çaldı ve maça denge geldi. Kadim Ejdarha savaşında Olaf ve Soraka’yı durduramayan SKT kaybetmekten kaçamadı ve HLE’ye 2-1 yenilerek LCK ilk haftasını 1 galibiyet 1 mağlubiyetle kapadı. Hanwha Life Esports ise lige kazanarak başlamış oldu.

DragonX – KT Rolster

1. Maç – DRX üst koridorunda, orta koridor oyuncusu Chovy oynarken, orta koridorda ise yedek oyuncuları Quad oynadı. Maçta ilk kan 5. dakikada başarılı bir üst koridor baskınıyla KT ekibine gitti. 11. dakikada alt koridorda 3 skor alan KT, 2 bin altın öne geçti. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçilirken ejder kontrolünü daha iyi sağlayan taraf KT oldu. 30. dakikada 4. ejder güçlendirmesini alan ekip, avantaj elde etti. Güçlendirmeyi kullanarak Baron’u da hızlıca alan KT, 34. dakikada yaptığı takım savaşıyla serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç – İlk kan alt koridorda ormancı baskınıyla KT’ye de gitse DRX karşılığında skor çıkarmasını bildi ve maç karşılıklı skorla başladı. 10. dakikadaki orta koridor savaşında 3 skor alan DRX, 2 bin altın öne geçti. 28. dakikaya 7 bin altında önde giren ekip, takım savaşı yapmadan 4. ejder güçlendirmesini aldı. Güçlendirmeyi etkin kullanan DRX 31. dakikada rakibin 2 inhibitörünü açtı. Hemen sonrasında başarılı bir takım savaşı yapan ekip rakip takımdan 4 kişiyi öldürdü ve maçı kazandı. DRX böylelikle seriyi 1-1’e getirdi.

3. Maç – KT maça ormancısı Bono yerine, VFŞL’den tanıdığımız Malrang ile başladı. 6. dakikada başarılı bir orta koridor baskınıyla ilk kanı alan KT, hız kesmeden ilk ejderi de hanesine yazdırdı. Rakibin görüş eksikliğini değerlendiren DRX arka arkaya 3 skor alarak maçı dengede tuttu. 21. dakikada çıkan takım savaşında 3 skor alan DRX, 2 bin altın öne geçti. 28. dakikada Baron güçlendirmesini alan ekip büyük bir avantaj elde etti. Takım, Baron’un ardından yaptığı takım savaşında 4 skor aldı ve 36. dakikada kazanmasını bildi. DRX böylelikle lige galibiyet ile başlarken KT haftayı galibiyet alamadan kapattı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir