League of Legends League of Legends Haberleri

LCK Bahar Mevsimi 1. haftası 5. gün maçlarıyla tamamlandı

LCK Bahar Mevsimi’nde 1. hafta tamamlandı. Son günü galibiyetle kapatan takımlar DragonX  ve Afreeca Freecs oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. haftası 5. gün maçlarıyla tamamlandı. İlk maçta lige galibiyetle başlayan 2 ekip, SANDBOX Gaming ve DragonX karşı karşıya geldi. DragonX seriyi 2-1 kazandı ve haftayı kayıpsız kapattı. Günün ikinci maçında yine henüz kaybetmeyen Afreeca Freecs ve Hanwha Life Esports karşı karşıya geldi. Bu maçta da gülen taraf 2-1 skor ile Afreeca Freecs ekibi oldu.

LCK Bahar Mevsimi 1. Hafta 5. Gün Sonuçları

 • SANDBOX Gaming | 1 – 2 | DragonX
 • Afreeca Freecs | 2 – 1| Hanwha Life Esports

SANDBOX Gaming – DragonX

1. Maç – Maçta ilk kan başarılı bir alt koridor baskınıyla DragonX’e gitti. Oyunun orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 25. dakikada çıkan ejder savaşında 4 skor alan SB büyük avantaj yakaladı. Sonrasında Baron’u da hanesine yazdıran ekip yine başarılı bir takım savaşıyla rakibinden 2 skor almayı başardı. 32. dakikada tekrar Baron’u alan SB, hiç vakit kaybetmedi ve 34. dakikada serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç – İlk ejderi maçın 10. dakikasında alan DRX, 13. dakikada ilk kanı rakibine kaptırmasına rağmen karşılığın 3 skor alarak avantajı eline aldı. 25. dakikada çıkan takım savaşında katliam yapan DRX, hemen sonrasında Baron’u aldı. Baron güçlendirmesini etkili kullanamayan ekip alt koridorda 4 skor verdi. 31. dakikada ormancısı Pyosik’in etkili oyunuyla 4 skor olan DRX seriyi 1-1’e getirdi.

3. Maç – İlk kan 4. dakikada ormancı baskınını güzel takip eden DRX nişancısı Deft’e gitti. Henüz 17. dakikada Vadinin Alameti’ni çok iyi kullanan ekip üst koridor inhibitörünü açtı. 21. dakikadaki takım savaşında katliam yapan ekip çok büyük bir avantaj elde etti. 26. dakikada karşı takımın nişancısını yakalan SB, rakibin orta koridor inhibitörünü açmayı başardı. DRX 32. dakikada rakibin görüş eksikliğinden yararlanıp Baron’u aldı. Bu sırada 4. ejderini alan SB, durumları eşitledi. 38. dakikada çıkan takım savaşını daha iyi oynayan DRX, Baron’u ve Kadim Ejdarha’yı almayı başardı. Hemen sonrasında güçlendirmelerini iyi kullanan ekip oyunu kazanıp seriyi 2-1’e getirdi ve haftayı kayıpsız kapattı.

Afreeca Freecs – Hanwha Life Esports

1. Maç – Hanwha Life Esports maça 4. dakikada alt koridorda aldığı 2 skorla başladı. 7. dakikadaki takım savaşında da 4 skor alan ekip, ilk ejderini aldı. 18. dakikada 3. ejder güçlendirmesini alan HLE, büyük bir avantaj elde etti. 24. dakikadaki takım savaşını iyi oynayan taraf Afreeca Freecs oldu ve ekip ilk ejderini de aldı. Rakibin görüş eksikliğini iyi değerlendiren HLE önce 4. ejderha güçlendirmesini sonra da Baron’u alarak avantaj elde etti. Bu avantajını iyi bir takım savaşıyla ortaya koyan HLE serinin ilk maçını 33. dakikada kazandı.

2. Maç – İlk kan 11. dakikada HLE’ye gitse de pozisyonu iyi oynayan taraf Afreeca Freecs ekibi oldu ve takım 2 skor almasını bildi. 20. dakikada rakibin görüş eksikliğini değerlendiren AF Baron güçlendirmesine sahip oldu. Baron’u iyi kullanan ekip rakibin orta koridor inhibitörünü açtı. 26. dakikadaki takım savaşında katliam yapan AF, oyunu kazandı ve seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç – Haftanın ve serinin son oyununda ilk kan AF ormancısı Spirit’e gitti. Oyunu erken aşaması karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 22. dakikada çıkan Baron önü savaşını iyi oynayan taraf Afreeca Freecs oldu. 4 skor ve Baron’u alan ekip büyük bir avantaj elde etti. HLE nişancısı Vista’yı durduramayan AF Baron’u etkin kullanamadı. 30. dakikadaki takım savaşında 4 skor alan taraf AF oldu. Hemen sonrasında Baron’u da hanesine yazdırdı. Bu sefer Baron’u etkili kullanan ekip oyunu ve seriyi 2-1 kazanarak ilk haftayı kayıpsız kapatan 3. takım oldu.

İlk haftanın sonunda ligde oluşan sıralama şu şekilde:

 1. Afreeca Freecs
 2. Gen.G
 3. DragonX
 4. DAMWON Gaming
 5. SANDBOX Gaming
 6. Hanwha Life Esports
 7. T1
 8. KT Rolster
 9. APK Prince
 10. Griffin

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir