League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de bitime bir hafta kala SKT önemli bir galibiyet aldı

LCK’de sekizinci haftanın son gününde SK Telecom T1 – KSV eSports ile Kongdoo Monster – Rox Tigers karşılaşmaları oynandı.

Günün ilk karşılaşmasında oldukça kötü bir sezon geçiren ve playofflar yolunda galibiyete aç olan SKT ile playofflara çıkmayı garantileyen ancak yarı finalden başlama şansını kaybeden KSV Vadi’ye indi. Orta koridorda Karma tercihinde bulunan ve nişancı olarak da Ezreal seçen KSV ilk maçta adeta yerle bir oldu. Zac ve Azir tercihlerini çok iyi kullanan SKT ejderhalarda çok güzel üstünlük kurup rakibinin tüm kulelerini alarak 11-1’lik bir skor tablosuyla ilk maçı 37. dakikada kapatmayı başardı. İkinci maçta açık kalan Zac’i tekrar seçen ve orta koridorda Anivia, nişancı olarak ise Xayah tercihinde bulunan SKT, ilk maça göre daha çok zorlansa da 38. dakikada maçı bitirmeyi ve 2-0’lık üstünlükle vadiden ayrılmayı başardı. Playofflar yolunda da çok önemli bir zaferi cebine koydu.

İkinci karşılaşmada beşinci ROX ile lig sonuncusu KDM kozlarını paylaştı. İlk maç erken oyunda biraz zorlanan ve KDM’in Fiora’sının ayrık ittirmesini durdurmakta zorluk çeken ROX, ormana koyduğu Sejuani tercihini maçta iyi değerlendirdi ve Seonghwan ile Sangyoon’un elde ettiği 11 KDA’lık güzel performansın da yardımıyla 39. dakikada ilk maçı kazanmayı başardı. Ancak yine de lig sonuncusuyla karşılaştığı düşünüldüğünde oldukça çekişmeli bir karşılaşma oynadı. İkinci maç ise çok daha tek taraflıydı. Sadece geç oyunda kendini gösterebilen Kog’Maw tercihinde bulunan KDM’i erken oyunda çok iyi cezalandıran ROX, hiç kule veya objektif kaybetmeden maçı kapatmayı başardı ve beşinci sıradaki yerini iyice güvene aldı.

LCK’in playoff mantığından kısaca bahsetmek gerekirse; Ligi beşinci bitiren takımla dördüncü bitiren takım 31 Mart’ta karşı karşıya gelecek. Bu serinin galibi 4 Nisan’da üçüncüyle oynayacak. Galip gelen takım 8 Nisan’da yarı finalde 2. ile karşı karşıya gelecek ve bu aşamayı da aşan takım 14 Nisan’da finallerde lig birincisiyle oynayacak.

Ligin son haftasına girerken Kingzone doğrudan final oynamayı garantilemiş durumda. Playofflara kalmayı garantileyen KT Rolster ve AFS ise yarı finalden katılmak için mücadele ediyor. İşin heyecanlı yanı ise bu iki takımın önümüzdeki haftanın son gününde karşılaşacak olması. İlk maçlarından alacakları sonuçlara göre yarı finalisti belirleme olasılığı bulunan bu karşılaşmayı izlemenizi özellikle tavsiye ederiz. KSV, ilk tura kalmayı garantilerken ROX ise beşinci sırada takipçilerinin bir galibiyet önünde ve bitime her takımın iki maçı varken bu önemli bir avantaj. MVP, Jin Air ve SKT bu slotu ROX’un elinden almak için mücadele edecek.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir