League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de MVP, KSV’yi mağlup etmeyi başararak sürpriz yaptı

LCK’in altıncı haftası bugün oynanan karşılaşmalarla sona erdi. KSV sürpriz bir şekilde MVP’ye yenilirken SK Telecom T1 zor da olsa Jin Air Greenwings engelini aşmayı başardı.

Altıncı haftanın kapanış karşılaşmaları SKT – JAG mücadelesiyle başladı. Serinin ilk maçı LCK standartlarına göre oldukça fazla skora sahne olsa da SKT oyunun hiçbir aşamasında kontrolü elden bırakmadı ve üstün makro oyunuyla galibiyete ulaşmayı bildi. İkinci maç ise özellikle Blossom adına kâbus gibi geçti. Jax’la 8 kez ölen SKT ormancısı takımının önemli avantajlar kaybetmesine neden oldu. JAG tarafında Xayah ile 9 skora ulaşan ve hiç ölmeyen Teddy ise durdurulması güç bir hâl aldı. İki tarafın da hataları ve kararsızlığı nedeniyle uzayan oyunun galibi, 50 dakika sonunda JAG oldu.

Üçünçü maçta ise SKT gerçekten çok rahat bir oyun geçirdi. Rakibine tek skor veren ve hiç kule kaybetmeyen ekip toplamda serinin sonunda 2-1 galip gelmeyi bildi ve haftadan bir galibiyet çıkarmayı başardı. 6. hafta sonunda SKT, KSV’nin de yenilmesiyle beşinci sıraya ortak oldu.

Günün ikinci karşılaşmasında KSV, MVP karşısına çıktı. Son Dünya Şampiyonu, pek çok hata yaptı ve son haftalardaki kötü gidişatına dur diyemedi. Serinin ilk maçı 41 dakika sürdü ve çok büyük çekişmeye sahne oldu. ADD’nin üst koridorda Swain seçtiği karşılaşma sona erdiğinde karşılıklı olarak 26 skor alınmıştı ve kulelerde 9-4’lük bir durum vardı. Ancak günün sonunda Baron etrafında daha etkili oynayan MVP galip gelmeyi başardı ve seride durumu 1-0’a getirdi. İkinci maç da kıyasıya geçti. Orta koridorların düellosu şeklinde ilerleyen maçta tüm ejderleri toplayıp aldığı kulelerle 13 bin altın öne geçen KSV, ilk maçta ortaya koyamadığı makro oyunu güzel oynadı ve durumu 1-1’e getirdi.

Son maçta son Dünya Şampiyonu rezil oynadı diyebiliriz. Crown ve Haru’nun baskınlara cevap veremediği ve üst üste hatalar yaptığı karşılaşmada KSV sadece bir skor alabildi. Rakibini adeta elinde oynatan MVP ise tam 18 skor, 2 alev ejderi ve aldığı kulelerle büyük avantaj elde etti. Takımca güzel bir oyun çıkararak son şampiyonu yenen MVP, önemli bir galibiyet aldı ve düşme hattından kurtulmak adına önemli bir şans elde etti.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

1 Comment

  • uğur 7 Mart 2018

    crown çöp,cuVeee formsuz, ruler taşırsa taşıyor yoksa maç felan kazanamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir